I kategorien konflikthåndtering finner du kurs og opplæring i hvordan man skal hanskes med konflikter og kommunikasjonsproblemer. Det finnes gjerne mange årsaker til en konflikt. Her vil det finnes kurs i grunnleggende teknikker for å avdekke problemer på et tidlig stadie, og for å håndtere de ulike mennesketyper i vanskelige situasjoner og konflikter. Vi gjør oppmerksom på at du finner en egen kategori for Kommunikasjonskurs.
Vi tilbyr kurs om konflikter på jobb som nettbasert undervisning. Gjennom dette kurset lærer du å registrere en konflikt før det er for sent, og se hvilket stadium konflikten befinner seg på.
Vi tilbyr nettbasert studie om konflikter på jobben. Konflikter betyr tap av tid, ineffektivitet og ubrukte muligheter. Det er derfor viktig å få snudd samarbeidsproblemer til å bli positive og problemfattige situasjoner - både for deg selv og for bedriften du arbeider i.
Vi tilbyr kurs om aggresjonsforebyggende atferd og kommunikasjon. Målsettingen er at aggresjonsforebyggende atferd og kommunikasjon (AFAK), skal gi deltakerne kunnskap om aggresjon og vold. Opplæringen gir en innføring i hvordan aggresjon og vold kan forebygges og håndteres.
Vi tilbyr basiskurs - skole, barnevern, bolig og psykiatri. Basiskurs har som målsetting å gi deltakerne grunnleggende kompetanse og mestring i håndtering av utfordrende atferd.
Vi tilbyr basiskurs - skole, barnevern, bolig og psykiatri for bedrifter. Basiskurs har som målsetting å gi deltakerne grunnleggende kompetanse og mestring i håndtering av utfordrende atferd.
Vi tilbyr kurs om håndtering av utagerende barn. Målsettingen med kurset er å tilføre kunnskap og ferdigheter for håndtering av utagerende barn som er til fare for seg selv og andre.
Vi tilbyr kurs i oppdatering for ressurspersoner. Kurset har som målsetting å gi deltakerne en generell oppdatering på basisferdigheter, men tilpasses deltakernes behov.
Vi tilbyr 2 dagers kurs i oppdatering for ressurspersoner. Kurset har som målsetting å gi deltakerne en generell oppdatering på basisferdigheter, men tilpasses deltakernes behov.
Vi tilbyr ressurspersonkurs. Kurset har som målsetting å gi deltakerne grunnleggende kompetanse og mestring i rollen som veileder i arbeid med utfordrende atferd.
Vi tilbyr kurs om utfordrende atferd i skolen. Kvalitetssikring og bevisstgjøring av tiltak rettet mot utfordrende atferd i skolen.
Med Lewis Deep Democracy (LDD) får du en mulighed for at lære, hvordan du kan facilitere samtaler, beslutningsprocesser og konflikter på en måde, hvor alle perspektiver bliver hørt. Styrk dine kompetencer som facilitator med Lewis Deep Democracy (LDD).
Kurset for dig der arbejder med unge og konflikter Vil du gerne hjælpe unge med at løse konflikter? Vil du være en, der kan noget særligt med konflikter på din arbejdsplads, og bidrage til udvikling af jeres praksis – som ressourceperson og med en mæglende tilgang til konflikter?
Vi tilbyder Danmarks bedste konfliktmægleruddannelse. Uddannelsen klæder dig på til at kunne forberede og gennemføre konfliktmæglinger, hvor du er den upartiske tredjepart.
Vi tilbyder en uddannelse som konfliktvejleder, hvor du får viden, metoder og tilgange, der gør dig i stand til at bidrage til psykologisk tryghed og udvikling af en kultur, hvor uenigheder og konflikter håndteres konstruktivt
Denne uddannelse giver dig særlige kompetencer til at konfliktmægle eller facilitere konfliktfyldte rum, hvor der er en hel grupper eller mange parter involveret. Uddannelsen henvender sig til dig, der er erfaren konsulent eller konfliktmægler.
Et koncentreret kursus, der giver dig en grundlæggende konfliktforståelse og træning i at agere konstruktivt i konfliktsituationer.
Et koncentreret kursus, der giver dig en grundlæggende konfliktforståelse, træning i at agere konstruktivt i konfliktsituationer og en introduktion til konfliktmægling.
Vi tilbyr kommunikasjon og konflikthåndtering. Spiller det noen rolle hva vi sier? Kan vi forebygge vold og aggresjon ved hjelp av hva vi sier - eller handler det ganske enkelt om god kundebehandling.
Vi tilbyr kurs om konflikthåndtering. Hvordan forebygge og håndtere konflikt og varsler. Arbeidskonflikter er en trussel for resultatoppnåelse, økonomi og helse. Men visste du at de fleste arbeidskonflikter kan spores tilbake til struktur?
Lær å håndtere konflikter effektivt og skape et bedre arbeidsmiljø. John Brenne gir deg verktøy for kommunikasjon, mekling og emosjonell intelligens – slik at du løser konflikter konstruktivt.
Vi tilbyr grunnkurs i THA forebygging og håndtering av vold og trusler. Kurset er innføring i, og forebygging av vold og trusler. Med over 25 års erfaring, over 200 kurs og over 5000 deltakere, er jeg en av landets fremste og mest erfarne kursholdere.
Vi tilbyr kurs i arbeidsmiljøkonflikter, forebygging, forståelse og håndtering. Formålet med kurset er å gi konkrete og anvendbare kjøreregler og verktøy for å forebygge og håndtere konflikter.
Vi tilbyr kurs i debrief - en nødvendighet ved kritiske hendelser. Formålet er at kurset skal bevisstgjøre deltakeren på hvordan man forebygger og håndterer etterreaksjoner etter kriser eller konfliktfylte og truende situasjoner.
Vi tilbyr nettkurs i debrief - en nødvendighet ved kritiske hendelser. Formålet er at kurset skal bevisstgjøre deltakeren på hvordan man forebygger og håndterer etterreaksjoner etter kriser eller konfliktfylte og truende situasjoner.
Vi tilbyr fagdag for ambulansepersonell - konflikthåndtering. Kurset skal bevisstgjøre deltakeren på hvordan man forebygger og forholder seg til konfliktfylte og truende situasjoner, for å minske risikoen for å bli utsatt for vold.
Hvordan kan du møte aggresjon og vold på din arbeidsplass på en best mulig måte? Ansatte i helse- og omsorgstjenesten opplever økning i volds- og trusselsituasjoner - særlig innen psykiatri / rus, demensomsorg, miljøarbeid, barnevern, NAV og krisesenter.
Vi tilbyr kurs i håndtering av vold og trusler - forståelse og forebygging. Å bli utsatt for aggresjon, trusler eller vold på arbeidsplassen er skremmende for alle. Noen arbeidstakere er mer utsatt enn andre, og dessverre er dette et scenario som øker i omfang og som stadig flere opplever.
Å bli utsatt for aggresjon, trusler eller vold eller andre krisesituasjoner, er skremmende og kan være traumatisk. Noen arbeidstakere er mer utsatt enn andre, og dessverre er dette et scenario som øker i omfang og som stadig flere opplever.
Vi tilbyr nettkurs om håndtering av vold og trusler - forståelse og forebygging. Kurset skal bevisstgjøre deltakeren på hvordan man forebygger og forholder seg til konfliktfylte og truende situasjoner, for å minske risikoen for å bli utsatt for vold.
Vi tilbyr innføringskurs i konflikthåndtering. Alle mennesker vil i løpet av sitt yrkesaktive liv oppleve fastlåste og vanskelige situasjoner. Hvordan kan man kommunisere på en måte som fremstår som empatisk og trygg, og som bygger ned den andres fiendebilder, triggere og økte frustrasjoner.
Vi tilbyr kurs i konflikthåndtering, vold og trusler. Bevisstgjøring rundt konflikthåndtering er nødvendig for å minimere risikoen for at vanskelige situasjoner ender opp med utøvelse av vold.
Forebygging og håndtering av konflikter i en krevende skolehverdag. Målsettingen med dette utdanningsløpet er først og fremst å gi gode og tidsriktige verktøy til en skolesektor som er under kontinuerlig press fra samfunnet - på alle nivåer.
Vi tilbyr kurs om konflikthåndtering i arbeidslivet. Formålet med kurset er å gi konkrete og anvendbare kjøreregler og verktøy for å forebygge og håndtere konflikter. Konflikt er ikke uenighet! Konflikter dreier seg om måten vi er uenig på.
Kurset skal sette deltakeren i stand til å kunne forstå grunnprinsippene for konfliktfaglig mekling, og hvordan man gjennom en mekler kan forebygge og håndtere fastlåste situasjoner. Målet er å skape et rom for dialog med trygge rammer og hvor det oppnås d-eskalering og harmonisering.
Vi tilbyr kurs om RESIMA - ressurser i møte med aggresjon. Kurset tar sikte på å gi arbeidstakere grunnleggende innsikt i hvordan en kan møte aggresjon og vold på sin arbeidsplass på best mulig måte.
Vi tilbyr nettkurs om trygghet i arbeidslivet - hvordan jobbe systematisk med forebygging og håndtering av vold og trusler. Kurset gjennomføres som et digitalt kurs med 2 x 3 timer. En økt med voldsforebygging og en delt økt med risikovurdering og rutineetablering.
Vi tilbyr kurs om vanskelige personalsaker - juss og krav til saksbehandlingen. Formålet med kurset er å gjøre deltakerne tryggere på de juridiske spørsmålene som oppstår når man skal håndtere en vanskelig personalsak. Kurset har et løsningsorientert fokus.
Vi tilbyr nettkurs om vanskelige personalsaker - juss og krav til saksbehandlingen. Formålet med kurset er å gjøre deltakerne tryggere på de juridiske spørsmålene som oppstår når man skal håndtere en vanskelig personalsak. Kurset har et løsningsorientert fokus.
Vi tilbyr kurs om vold og trusler på arbeidsplassen - forståelse, forebygging og håndtering. Kurset skal bevisstgjøre deltakeren på hvordan man forebygger og forholder seg til konfliktfylte og truende situasjoner, for å minske risikoen for å bli utsatt for vold.