Vi tilbyr nettbasert fiskevelferdskurs, slakteri. VAL FoU og Sikkerhetssenteret Rørvik AS har utviklet e-læringskurs for havbruksnæringa. Kurset er lovpålagt og dekker lov- og forskriftsfestede kompetansekrav for laksefisk.
Vi tilbyr nettbasert fiskevelferdskurs, slakteri repetisjon. VAL FoU og Sikkerhetssenteret Rørvik AS har utviklet e-læringskurs for havbruksnæringa. Kurset er lovpålagt og dekker lov- og forskriftsfestede kompetansekrav for laksefisk.
Vi tilbyr kurs om hønseslakt og hønsehold. Har du høner og ønsker å lære mer? Har du ofte for mange haner? Da er dette kurset skreddersydd for deg! På dette kurset lærer du ikke bare om hønsehold, men også hvordan du kan avlive fjærkre på en human måte.
Lam og sau har vært en del av norsk matkultur i generasjoner, men mulighetene strekker seg langt utover fårikål og lammefilet. Med vår kokk, Karin, lærer du å tilberede nye, smakfulle retter – inkludert bruk av innvoller.
Kurset tar for seg slakt og partering i praksis, hvor elevene har mulighet til å føre kniven selv under veiledning fra oss. Hygiene, kjøttkvalitet og lagring av kjøtt blir også gått nøye igjennom. Riktig utført partering gjør gourmetretten til en nytelse! Det er mulig å få kjøpt kjøtt fra kurset.
På dette kurset får du en inngående forklaring og demonstrasjon av sesongens beste kjøtt. Kurset lærer deg alle de profesjonelle triksene slik at du lager perfekte kjøttretter hver eneste gang.