Vi tilbyr kurs om entring av tanker. Kursets hovedmålsetning er å bevisstgjøre brukere, redningspersoner og BES vakter i deres arbeid og dermed forebygge uønskede hendelser.
We provide additional basic safety training for the Norwegian sector in english. Theory and practical traing in use of SkyScape. (Escape Chute). Delegate should be able to abandon platform with use of SkyScape. (Escape Chute).
Vi tilbyr kurs om alarmreaksjonslag over 1 dag. Målsettingen med kurset er å gi kursdeltakeren kunnskaper og ferdigheter som kvalifiserer til innsats på et skadested, med spesiell vekt på startfasen.
We provide basic safety training - refresher course in english. Update the course participants knowledge and ability to protect his / her safety in an emergency situation and promote safe behaviour.
We provide basic safety training - refresher course in english with e-learning. Update the course participants knowledge and ability to protect his / her safety in an emergency situation and promote safe behaviour.
Vi tilbyr kurs i basic safety training med e-læring på engelsk. Målsettingen med kurset er å gjøre kursdeltageren i stand til å ivareta egen og andres sikkerhet i en krisesituasjon og bidra til sikker adferd.
We provide course about basic safety training with e-learning in english. To enable the delegates to protect their safety in an emergency situation and promote safe behaviour. The participant should be motivated to promote a better and safer working environment.
Vi tilbyr kurs om beredskapsledelse. Målsettingen med kurset er at deltakerne etter endt kurs kunne delta i beredskapsledelsen i egen organisasjon, samt ha forståelse for beredskap i petroleumsindustrien.
Vi tilbyr repetisjonskurs i beredskapsledelse. Arrangør vil avholde foredrag som omhandler ulike aspekter innen beredskapsetablering. Hoveddelen av kurset vil bestå i å gjennomgå flere øvelser hvor en får trening i kommunikasjon og beslutningstaking.
Vi tilbyr kurs om boat transfer. Målsettingen med kurset er å lære prinsippene hvordan man tar seg sikkert fra båt til vindturbin, fra vindturbin til vindturbin og fra båt til båt. Kjennskap til og bruk av personlige redningsmidler.
Vi tilbyr kurs om compressed air emergency breathing system (CA-EBS) initial deployment. Målet er å lære deltakere om egenskapene til et pustesystem med komprimert luft (CA-EBS). Sikre at deltakere er i stand til å gjennomføre de nødvendige grep for å kunne bruke pustesystemet i en nødsituasjon.
Vi tilbyr kurs om compressed air emergency breathing system (CA-EBS) initial deployment. Målet er å lære deltakerne om egenskapene til et pustesystem med komprimert luft (CA-EBS). Sikre at deltakere er i stand til å gjennomføre de nødvendige grep for å kunne bruke pustesystemet i en nødsituasjon.
Vi tilbyr kurs i compressed air emergency breathing system (CA-EBS) og skuldermåling. Målet er å lære deltakere om egenskapene til et pustesystem med komprimert luft (CA-EBS). Sikre at deltakere er i stand til å gjennomføre de nødvendige grep for å kunne bruke pustesystemet i en nødsituasjon.
Vi tilbyr grunnkurs i førstehjelp offshore med e-læring. Etter endt kurs skal deltakerne kunne utføre grunnleggende livreddende førstehjelp ved alvorlig skade og sykdom - bistå sykepleier ved undersøkelse og behandling av pasient
Vi tilbyr grunnleggende sikkerhetskurs repetisjon for beredskapspersonell med e-læring. Målsettingen med kurset er å oppdatere kursdeltagerens forståelse og ferdigheter til å ivareta egen og andres sikkerhet i en krisesituasjon og bidra til sikker adferd.
Vi tilbyr grunnleggende sikkerhetskurs repetisjon for beredskapspersonell med adaptive e-læring. Målsettingen med kurset er å oppdatere kursdeltagerens forståelse og ferdigheter til å ivareta egen og andres sikkerhet i en krisesituasjon og bidra til sikker adferd.
Vi tilbyr grunnleggende sikkerhetskurs - repetisjon for helikoptermannskap inkl. HABD. Målsettingen med kurset er at deltakerne skal tilegne seg kunnskaper om forberedelser til nødlanding på vann, samt kunne evakuere effektivt og selvstendig ut av et helikopter både over og under vann.
Vi tilbyr grunnleggende sikkerhetskurs på norsk med adaptive e-læring. Målsettingen med kurset er å gjøre kursdeltageren i stand til å ivareta egen og andres sikkerhet i en krisesituasjon og bidra til sikker adferd.
Vi tilbyr grunnleggende sikkerhetskurs på norsk med e-læring. Målsettingen med kurset er å gjøre kursdeltageren i stand til å ivareta egen og andres sikkerhet i en krisesituasjon og bidra til sikker adferd.
Vi tilbyr grunnleggende sikkerhetskurs repetisjon. Målsettingen med kurset er å oppdatere kursdeltagerens forståelse og ferdigheter til å ivareta egen og andres sikkerhet i en krisesituasjon og bidra til sikker adferd.
Vi tilbyr grunnleggende sikkerhetskurs repetisjon med adaptive e-læring. Målsettingen med kurset er å oppdatere kursdeltagerens forståelse og ferdigheter til å ivareta egen og andres sikkerhet i en krisesituasjon og bidra til sikker adferd.
Vi tilbyr grunnleggende sikkerhetskurs repetisjon med e-læring. Målsettingen med kurset er å oppdatere kursdeltagerens forståelse og ferdigheter til å ivareta egen og andres sikkerhet i en krisesituasjon og bidra til sikker adferd.
We provide course about GWO: Basic Safety Training (BST) - sea survival (blended with adaptive e-learning + practical). The aim of GWO sea survival training is to teach delegates to support and care for themselves and others working in the industry by possessing sea survival knowledge and skills.
We provide GWO: Basic Safety Training (BST) - offshore (blended with adaptive e-learning + practical). The e-Learning can be started up to 4 weeks (maximum) prior and must be completed no later than 48 hours prior to initial classroom attendance date.
We provide course about GWO basic safety training (BST) refresher - offshore (blended with adaptive e-learning + practical). The objective of this refresher course is to review and build on previously gained knowledge and skills from BST through theoretical and practical training.
We provide course about GWO: basic safety training (BST) refresher - sea survival (blended with adaptive e-learning + practical). The aim of this course is to teach delegates to support and care for themselves and others working in the industry by possessing sea survival knowledge and skills.
We provide course about GWO: basic safety training (BST) - first aid (blended with adaptive e-learning + practical).
We provide course about GWO: basic safety training (BST) - fire awareness (blended with adaptive e-learning + practical). The aim of fire awareness training is to teach delegates to support and care for themselves and others working in the industry by possessing fire awareness knowledge and skills.
We provide course about GWO: basic safety training (BST) refresher - fire awareness (blended with adaptive e-learning + practical).
We provide course about GWO: basic safety training (BST) refresher - first aid (blended with adaptive e-learning + practical).
Vi tilbyr kurs om helikopterevakuering inkl. pustelunge med adaptive e-læring på engelsk. Målet er at ved endt kurs skal deltakerne ha tilegnet seg kunnskaper om forberedelser til nødlanding på vann, og kunne evakuere effektivt og selvstendig ut av et nødlandet helikopter både over og under vann.
Vi tilbyr kurs om helikopterevakuering inkludert pustelunge med adaptive e-læring. Målet er at ved endt kurs skal deltakerne ha tilegnet seg kunnskaper om forberedelser til nødlanding på vann, og kunne evakuere effektivt og selvstendig ut av et nødlandet helikopter både over og under vann.
Vi tilbyr kurs om helikopterevakuering inkludert pustelunge med e-læring. Målsettingen er at ved endt kurs skal deltakerne ha tilegnet seg kunnskaper om forberedelser til nødlanding på vann, og kunne evakuere effektivt og selvstendig ut av et nødlandet helikopter både over og under vann.
Vi tilbyr kurs i helikopterevakuering med H.A.B.D. Målsettingen med kurset er at deltakerne skal tilegne seg kunnskaper om forberedelser for nødlanding på vann, og kunne evakuere effektivt og selvstendig ut av et helikopter både over og under vann.
Vi tilbyr kurs om helikopterevakuering med H.A.B.D, inkludert brannslukning. Målsettingen med kurset er at deltakerne skal tilegne seg kunnskaper om forberedelser for nødlanding på sjø, og kunne evakuere effektivt og selvstendig ut av et helikopter både over og under vann.
Vi tilbyr kurs i helikopterevakuering med H.A.B.D, inkl. brannslukking og førstehjelp-sivile mannskaper. Formålet er at deltakerne skal tilegne seg kunnskaper om forberedelser for nødlanding på vann, og kunne evakuere effektivt og selvstendig ut av et helikopter både over og under vann.
Vi tilbyr HLO grunnkurs med e-læring. Målsettingen med kurset er at etter endt opplæring skal deltageren kunne: - beskrive organiseringen av og hensikten med beredskapen på innretninger offshore - bruke helidekkmanualen - gjennomføre kommunikasjon og værrapportering med helikopter.
Vi tilbyr HLO repetisjonskurs med e-læring. Målsettingen er at etter endt opplæring skal deltagerne kunne bruke helidekkmanualen - gjennomføre kommunikasjon og værrapportering med helikopter og behandle farlig gods.
Vi tilbyr kombikurs med søk og redningslag og HLO repetisjon med e-læring. Målsettingen med kurset er å oppdatere og vedlikeholde kunnskaper, ferdigheter og holdninger innen deltakers beredskapsfunksjon i eller relatert til søk og redningslag og HLO. Erfaringsoverføring helivakt og HLO.
Vi tilbyr kondisjonstest for deltakere på HLO og søk og redningslag. Kursinnhold: Kondisjonstest alt 1. ihht Offshore Norge pkt 7.1.3.1.
Vi tilbyr livbåtfører FF1200 grunnkurs. Målsettingen er å få kompetanse innen: Beredskapsorganisasjonen, kommandoforhold og krisereaksjoner - Grunnleggende innføring livbåt - Mønstring, klargjøring og evakuering - Alternative evakueringsmidler.
Vi tilbyr livbåtfører FF1200 repetisjonskurs. Målsettingen med kurset er at etter endt kurs skal kursdeltakerne ha vedlikeholdt og videreutviklet kunnskaper, ferdigheter og holdninger innen: mønstring, klargjøring og vakuering.
Vi tilbyr livbåtfører FF1200 repetisjonskurs simulator. Målsettingen er at etter endt kurs skal kursdeltakerne ha vedlikeholdt og videreutviklet kunnskaper, ferdigheter og holdninger innen mønstring, klargjøring og evakuering.
Vi tilbyr grunnkurs i livbåtfører fritt fall FF48 og FF1000D. Målsettingen er å få kompetanse innen: beredskapsorganisasjonen, kommandoforhold og krisereaksjoner - grunnleggende innføring livbåt - mønstring, klargjøring og evakuering - alternative evakueringsmidler.
Vi tilbyr repetisjonskurs i livbåtfører fritt fall FF48. Målsettingen er at etter endt kurs skal kursdeltaker ha vedlikeholdt og videreutviklet kunnskaper, ferdigheter og holdninger innen: mønstring, klargjøring og vakuering.
Vi tilbyr livbåtfører grunnkurs FF1200 med e-læring. Målsettingen er å få kompetanse innen: Beredskapsorganisasjonen, kommandoforhold og krisereaksjoner - grunnleggende innføring livbåt - mønstring, klargjøring og evakuering - alternative evakueringsmidler.
Vi tilbyr kurs i livbåtfører konvertering til FF1200 inkludert repetisjon. Kursmål er å konvertere fra fritt fall-, sliske-, eller konvensjonell livbåt til FF1200. Etter endt kurs skal kursdeltaker ha vedlikeholdt og videreutviklet kunnskaper, ferdigheter og holdninger innen sin beredskapsfunksjon.
Vi tilbyr kurs i livbåtfører konvertering til FF48 inkludert repetisjon. Kursmålet er å oppgradering fra konvensjonell- eller sliskelivbåt til aktuell livbåt type. Etter endt kurs skal kursdeltaker ha vedlikeholdt og videreutviklet kunnskaper, ferdigheter og holdninger innen sin beredskapsfunksjon.
Vi tilbyr kurs om livbåtfører konvertering til konvensjonell inkludert repetisjon. Kursmål: Konvertere fra fritt fall- eller sliskelivbåt til den aktuelle livbåt type. Etter kurset skal kursdeltaker ha vedlikeholdt og videreutviklet kunnskaper, ferdigheter og holdninger innen sin beredskapsfunksjon.
Vi tilbyr grunnkurs livbåtfører sliskelivbåt med e-læring. Kurset har som mål å bygge kunnskap og kompetanse innen: Beredskapsorganisasjonen, kommandoforhold og krisereaksjoner - grunnleggende innføring livbåt - mønstring, klargjøring og evakuering - alternative evakueringsmidler.
Vi tilbyr kurs om livbåtfører sliskelivbåt repetisjon. Kurset fokuserer på utvalgte deler av grunnkurset, hvor deltakerne bygger videre på grunnleggende kunnskaper og holdninger til sin posisjon i beredskapen.
Målsettingen er at etter fullført kurs skal deltakerne kunne: Klargjøre livbåten for evakuering - organisere og lede ombordstigning - sjøsette båten - ivareta passasjerer og tilrettelegge for opphold ombord etter evakuering - opprettholde kommunikasjon med redningsenhet.
Vi tilbyr repetisjonskurs i mann-over-bord (hurtiggående) liten båt m/mørkekjøring. Etter fullført kurs skal deltakerne kunne bemanne MOB-båten, gjøre bruk av relevant sikkerhetsutstyr, utføre søk og redning samt gi førstehjelp til skadet personell.
Vi tilbyr grunnleggende kurs om mann-over-bord (hurtiggående) liten båt m/mørkekjøring. Etter fullført kurs skal deltakerne kunne: bemanne, sjøsette og operere MOB-båten på en sikker måte - bruke relevant utstyr - utføre søk og redning samt gi førstehjelp til skadet personell.
Vi tilbyr grunnleggende kurs i mann-over-bord (hurtiggående) liten båt u/mørkekjøring. Målsettingen er at etter fullført kurs skal deltakerne kunne: bemanne, sjøsette og operere MOB-båten på en sikker måte - bruke relevant utstyr - utføre søk og redning samt gi førstehjelp til skadet personell.
Vi tilbyr repetisjonskurs i mann-over-bord liten båt (MOB) u/mørkekjøring. Målsettingen er at etter fullført kurs skal deltakerne kunne bemanne MOB-båten, gjøre bruk av relevant sikkerhetsutstyr, utføre søk og redning, samt gi førstehjelp til skadet personell.
Vi tilbyr grunnleggende kurs om mann-over-bord stor båt (DC) m/mørkekjøring. Målsettingen er at etter fullført kurs skal deltakerne kunne: bemanne, sjøsette og operere Stor MOB båt på en sikker måte - bruke relevant utstyr ombord - utføre søk og redning, samt gi førstehjelp til skadet personell.
Målsettingen er at deltakerne etter fullført kurs skal kunne: være i stand til å sjøsette, huke inn, operere båt og utstyr på en tilfredsstillende mate - beherske de mest vanlige søkemetoder - foreta opp-plukking av person i sjøen og kunne utføre MOB-båt mannskap funksjon.
Vi tilbyr grunnleggende kurs i mann-over-bord stor båt (DC) uten mørkekjøring. Etter fullført kurs skal deltakerne kunne: Bemanne, sjøsette og operere Stor MOB båt på en sikker måte - Bruke relevant utstyr ombord - Utføre søk og redning samt gi førstehjelp til skadet personell.
Vi tilbyr repetisjonskurs i mann-over-bord stor båt (DC) uten mørkekjøring. Opplæringen skal gi kompetanse innen: MOB-båt teknisk - manøvrering - navigasjon - kommunikasjon - søk og redning.
Vi tilbyr mørkekjøring - modul for mann-over-bord (hurtiggående) liten båt. Målsettingen med kurset er at etter fullført kurs skal deltakerne kunne, utføre søk og redning i mørke.
Vi tilbyr repetisjonskurs observatør søk og redning. Målsettingen med kurset er å gi deltakerne grunnleggende kunnskaper og forståelse av muligheter og begrensninger som ligger i søk og redningslaget.
Vi tilbyr redningsdraktkurs. Målsettingen er at deltagerne etter endt kurs skal være i stand til å foreta en korrekt påkledning og bruk av redningsdrakt med og uten redningsvest, samt kjenne til draktens beskaffenhet.
Vi tilbyr redningsdraktkurs på engelsk. Målsettingen er at deltagerne etter endt kurs skal være i stand til å foreta en korrekt påkledning og bruk av redningsdrakt med og uten redningsvest, samt kjenne til draktens beskaffenhet.
Vi tilbyr kurs om skadestedsledelse. Målsettingen med kurset er å gi deltakerne grunnleggende kunnskaper og ferdigheter til å lede og koordinere ressurser under innsats. Kurset tilfredsstiller de krav som er satt av Norsk olje og gass.
Vi tilbyr repetisjonskurs om skadestedsledelse. Kurset fokuserer på lederrollen til skadestedsleder. Krav og forventninger til skadestedslederen. Kurset er lagt opp til ca 4 timer med teori undervisning og ca 4 timer med praktisk trening (eventuelt kommunikasjonsøvelser).
Vi tilbyr repetisjonskurs i skadestedsledelse på engelsk. Kurset fokuserer på lederrollen til skadestedsleder. Krav og forventninger til skadestedslederen. Kurset er lagt opp til ca 4 timer med teori undervisning og ca 4 timer med praktisk trening (eventuelt kommunikasjonsøvelser).
Vi tilbyr sliskelivbåt grunnkurs med e-læring simulator. Etter endt kurs skal deltakere ha fått kompetanse innen: Beredskapsorganisasjonen, kommandoforhold og krisereaksjoner - grunnleggende innføring livbåt - mønstring, klargjøring og evakuering - alternative evakueringsmidler.
Vi tilbyr repetisjonskurs i sliskelivbåt simulator. Repetisjon for personell som utøver livbåtførerfunksjonen på sliskelivbåter, innen offshore og maritim virksomhet. Kurset dekker Offshore Norge sine retningslinjer for repetisjon livbåtfører. Alle praktiske øvelser gjennomføres på simulator.
Vi tilbyr kurs om STCW redningsfarkost oppdatering konvensjonell. Målsettingen er å møte kravene til kompetanse i Tabell A-VI/2 1: Minstekrav til kompetanse for redningsfarkoster og mann-overbord-båter unntatt hurtiggående mann-overbord-båter. Lede, sjøsette og betjene båt og utstyr.
Vi tilbyr styrketest ihht Offshore Norge retningslinje 002 søk og redning grunnkurs og rep pkt 6.1.3.2.
Vi tilbyr grunnkurs i søk og redningslag med e-læring. Etter endt kurs skal deltagerne kunne: utføre søk- og redningsoperasjoner - planlegge og iverksette brannbekjempelsestiltak - iverksette tiltak for å begrense spredning av brann.
Vi tilbyr søk og redningslag repetisjonskurs. Målsettingen med kurset er å oppdatere, vedlikeholde kunnskaper, ferdigheter og holdninger innen sin beredskapsfunksjon i eller relatert til søk og redningslag.
Vi tilbyr kurs om CA-EBS & skulderbreddemåling. CA-EBS holdes i samsvar med OPITO standard kurskode 5902, og inneholder teoretisk gjennomgang av komprimert luft som nødpustesystem, samt praktisk bruk.
Vi tilbyr crisis management basic course. Kurset er beregnet på personell som skal inngå i en beredskapsledelsesfunksjon offshore. Undervisningen vil være en kombinasjon av foredrag, diskusjonsoppgaver og praktiske øvelser.
Vi tilbyr kurs i crisis management refresher. Under den praktiske opplæringen skal utfordringer og vanskelighetsgrad økes i takt med mestringsnivå. Hver deltager skal minimum ha stått i nøkkelrollen «beredskapsleder» eller «logg / tavlefører».
Vi tilbyr grunnkurs i førstehjelp. Etter endt opplæring skal deltakeren kunne utføre grunnleggende livreddende førstehjelp ved alvorlig skade og sykdom, å bistå sykepleier ved undersøkelse og behandling av pasienter.
Vi tilbyr grunnleggende sikkerhetskurs med e-læring. Kurset er for alle som skal oppholde seg på innretninger på norsk kontinentalsokkel. Varighet på kurset er 4 dager, hvor den første dagen gjennomføres som e-læring på egenhånd utenfor kurssenteret.
Vi tilbyr grunnleggende sikkerhetskurs med e-læring på kveldstid. Kurset er for alle som skal oppholde seg på innretninger på norsk kontinentalsokkel. Varighet på kurset er 4 kvelder. I tillegg kommer e-læring på ca 6 timer, og denne må gjennomføres på egenhånd utenfor kurssenteret.
Vi tilbyr grunnleggende sikkerhetskurs repetisjon. Kurset er for sokkelarbeidende personell. Grunnleggende sikkerhetskurs repetisjon må tas innen 4 år etter fullført grunnkurs for å opprettholde godkjenningen for å oppholde seg offshore.
Vi tilbyr grunnleggende sikkerhetskurs repetisjon med e-læring. Varighet på kurset tilsvarer 2 kursdager, hvor den første dagen er e-læring og kan gjennomføres når deltakeren selv ønsker, men i forkant av praksisdagen.
Vi tilbyr kurs i helikopterevakuering. Kurset er i utgangspunktet inkludert i grunnleggende sikkerhetskurs og grunnleggende sikkerhetskurs repetisjon. For deltakerne som kun skal ha huet-delen inneholder denne teoretisk og praktisk undervisning i bruk av nødpustesystem og evakuering fra helikopter.
Vi tilbyr helikopterevakueringskurs. Kurset er i utgangspunktet inkludert i grunnleggende sikkerhetskurs og grunnleggende sikkerhetskurs repetisjon. For deltakerne som kun skal ha huet-delen inneholder denne teoretisk og praktisk undervisning i bruk av nødpustesystem og evakuering fra helikopter.
Vi tilbyr HLO grunnkurs med e-læring. E-læringene må være fullført i sin helhet før du møter til praksis. Kurset inneholder 2 e-læringer, en fra Knowledge portal og farlig gods fra Trainingportal. Tilgang til e-læringene sendes i en egen mail fra Knowledge portal og Trainingportal.
Vi tilbyr HLO repetisjonskurs. Innlevering: Det er satt av tid til å gjennomføre e-læring til Farlig gods etter lunsj på dag 2. Dersom Farlig gods e-læring er gjennomført i forkant av kursdagene, avsluttes siste kursdagen kl 12:00.
Vi tilbyr kombinertkurs - MOB/SOR/HLO repetisjon inkludert mørkekjøring. Dette kurset kan gjennomføres som kombinasjonskurs med Offshore Norges Helicopter Landing Officer repetisjonskurs, varighet på kurset er da på 4 dager.
Vi tilbyr kombinertkurs - MOB/SOR/HLO repetisjon uten mørkekjøring. Dette kurset kan gjennomføres som kombinasjonskurs med Offshore Norges Helicopter Landing Officer repetisjonskurs, varighet på kurset er da på 4 dager.
Vi tilbyr kombikurs - søk og redningslag / HLO repetisjon. Dette kurset gjennomføres som kombinasjonskurs med Offshore Norges Søk og redning repetisjon og Helicopter Landing Officer repetisjonskurs. Varighet på kurset er 3 dager.
Vi tilbyr kondisjons- og styrketest for søk og redningslag. Kurset inneholder en kondisjons test og en styrke test som blir gjennomført i henhold til Offshore Norge sine retningslinjer og tilfredsstiller krav til røykdykkere.
Vi tilbyr grunnleggende kurs i livbåtfører fritt fall (OSE108). Praksis til kurset gjennomføres i simulator, som gjør at man kan trene trygt under marginale forhold, samt at man rekker mange øvelsesgjennomføringer og får dermed verdifull mengdetrening som livbåtfører.
Vi tilbyr repetisjonskurs i livbåtfører fritt fall (OSE108).
Vi tilbyr livbåtfører konvensjonell grunnkurs (OSE135).
Vi tilbyr livbåtfører konvensjonell repetisjonskurs (OSE135).
Vi tilbyr kurs i livbåtfører sliske gk FF1200 (OSE129).
Vi tilbyr kurs i livbåtfører sliske grunnkurs (OSE129).
Vi tilbyr repetisjonskurs i livbåtfører sliske FF1200 (OSE129).
Vi tilbyr repetisjonskurs i livbåtfører sliske (OSE129).
Vi tilbyr grunnkurs i søk og redning. Kurset er beregnet på personell som skal kunne Forkunnskaper: Grunnleggende sikkerhetskurs fungere som medlemmer av et søk og redningslag. Kursets gyldighet: 2 år
Vi tilbyr repetisjonskurs i søk og redning.
Vi tilbyr grunnkurs i førstehjelp, brann, brudd, blødninger og skader. I mange offshorestillinger er det et krav om at søkere har den kunnskapen og vet hva de skal gjøre når hjelpen trengs.
Vi tilbyr repetisjonskurs i førstehjelp. Har du gått førstehjelpskurset, må du repetere dette jevnlig for at det fortsatt skal være gyldig hvert år om du jobber offshore, hvert 2. år om du jobber på båt.
Vi tilbyr GSK repetisjonskurs for beredskapspersonell. Frisk opp og oppdater sikkerhetskunnskapen din med en gjennomgang av temaene fra hovedkurset, og få sertifikat som er gyldig for 4 nye år med arbeid offshore.
Vi tilbyr GSK repetisjon for oljearbeidere. Nærmer det seg 4 år siden du tok grunnleggende sikkerhetskurs? Vil du fortsette å jobbe offshore, må du fornye sertifikatet med dette kurset – før fristen går ut.
Course participants will receive a certificate after completing the course, approved by Norwegian oil & gas. That provides opportunities to take more specialized emergency preparedness courses further.
Vi tilbyr GSK repetisjon for oljearbeidere med E-læring. Grunnleggende sikkerhetskurs må fornyes hvert 4. år, denne varianten har utvidet e-læring som reduserer varigheten på kurset med 1 dag. Vil du fortsette å jobbe offshore, må du fornye sertifikatet med dette kurset – før fristen går ut.
Vi tilbyr GSK Sikkerhetskurs for oljearbeidere. Dette er et grunnleggende og obligatorisk offshorekurs. Uansett hvilken stilling du skal ha, må du ha dette kurset på plass før du kan begynne i jobb på en plattform.
Vi tilbyr sikkerhetskurs for oljearbeidere på engelsk. Dette er et engelskspråklig grunnleggende og obligatorisk offshorekurs. Uansett hvilken stilling du skal ha, må du ha dette kurset på plass før du kan begynne i jobb på en plattform.
Vi tilbyr GSK Sikkerhetskurs for oljearbeidere med E-læring.Dette er et grunnleggende og obligatorisk offshorekurs med utvidet e-læring som reduserer varigheten på kurset med 1 dag. Uansett hvilken stilling du skal ha, må du ha dette kurset på plass før du kan begynne i jobb på en plattform.
Vi tilbyr kurs i helikopterevakuering. Helikopterevakuering er vanligvis en del av GSK - sikkerhetskurs for oljearbeidere, men tilbyes som et eget kurs for de som bare mangler denne delen av kurset.
Vi tilbyr HLO - Helidekk grunnkurs. Lær dagligdagse operasjoner som å hjelpe folk trygt til og fra helikopter, og om sikkerhet og hvordan takle vanskeligheter og nødssituasjoner. Kurset er godkjent av Norsk olje og gass.
Vi tilbyr HLO - Helidekk repetisjonskurs. Kurset fornyer sertifikatet ditt. Frisk opp det du lærte på grunnkurset og lær av de andre kursdeltakernes erfaringer og få fornyet sertifiseringen din. Kurset er godkjent av Norsk olje og gass.
Vi tilbyr grunnkurs i livbåtfører konvensjonell livbåt - OSE135. Kvalifiserer deg til beredskapsoppgaven som konvensjonell livbåtfører på en rigg eller plattform. Lær å ta kommando over en livbåt ved en ulykke som krever evakuering.
Vi tilbyr repetisjonskurs i livbåtfører konvensjonell livbåt - OSE135. Repeterer og vedlikeholder kunnskapen din som konvensjonell livbåtfører på en rigg eller plattform. Hver 24. måned skal man vedlikeholde og videreutvikle kunnskapene sine som livbåtfører.
Vi tilbyr livbåtfører sliskelivbåt grunnkurs - OSE129. Lær å ta kommando over en livbåt ved en ulykke som krever evakuering. Kurset omhandler alt fra å gå i båtene, utsettning og komme seg bort fra innretningen og oppholde seg på sjøen til en blir tatt opp.
Vi tilbyr livbåtfører sliskelivbåt repetisjon - OSE129. Repeterer og vedlikeholder kunnskapen din soim livbåtfører på en rigg eller plattform, her med båt sliskelivbåt. Hver 24. måned skal man vedlikeholde og videreutvikle kunnskapene sine som livbåtfører.
Dette kurset dekker kravene til opplæring av personer som skal tjenestegjøre som Company Security Officer i henhold til ISPS-koden.
Vi tilbyr kurs i søk og redning. Her lærer ikke-profesjonelle brannmenn å bekjempe brann, og blir gjennom praktiske øvelser rustet til å utføre beredskapsarbeid offshore.
Vi tilbyr repetisjonskurs i søk og redning av kunnskapene du lærte i søk og redningslag. Her lærer ikke-profesjonelle brannmenn å bekjempe brann, og blir gjennom praktiske øvelser rustet til å utføre beredskapsarbeid offshore.
Dette kurset er et grunnleggende kurs som er utviklet for dem som jobber i industrien, og som trenger å forholde seg til Arbeidstillatelser, eller AT og Sikker Jobb Analyse, eller SJA.
Dette er ett av e-læringskursene i «Forskrift om sikkerhet ved arbeid i og drift av elektriske anlegg – FSE». Dette kurset fokuserer på arbeid i offshore høyspenningsanlegg.
Dette er ett av e-læringskursene i «Forskrift om sikkerhet ved arbeid i, og drift av, elektriske anlegg – FSE». Dette kurset fokuserer på arbeid i lav- og høyspenningsanlegg offshore.
Dette er ett av e-læringskursene i «Forskrift om sikkerhet ved arbeid i og drift av elektriske anlegg – FSE». Dette kurset fokuserer på arbeid i lavspenningsanlegg offshore.
Et skreddersydd kurs vil være basert på kundens behov, og utformet etter kundens egne retningslinjer og prosedyrer. Her vil også utseende på kurset være basert på kundens visuelle profil.
We provide course about CK 106 DPO specialization shuttle tanker in english. After the course the participants should have in depth understanding of safe and efficient handling of shuttle tankers in close proximity to offshore installations.
We provide CK 211 Assessor Course (IMO Model Course 3.12) in english. After the course, participants should be able to carry out minimum requirements according to STCW A-I/6 and build up and create an assessment and training program in accordance with mandatory regulations.
We provide CK 212 instructor course (IMO model course 6.09) in english. The objective of the course is the planning and preparation of effective teaching, instruction and evaluation in order to deliver training for seafarers.
We provide course about CK 401 offshore loading phase 1 and 2 combined in english. After the course the participants should be able to handle shuttle tankers safely and efficient when loading at Tandem-FSO / FPSO and OLS offshore loading systems.
We provide CK 402 offshore loading refresher course in english. The objective of the course is to retrain in the safe and efficient handling of shuttle tankers when loading at offshore Tandem-FSO/FPSO and UKOLS offshore loading systems.
We provide course about CK 404 offshore loading phase 1 in english. After the course the participants should have acquired understanding and skills to be able to handle and maneuver shuttle tankers safely and efficient in manual mode in port, restricted waters and near offshore installations.
We provide course about CK 405 offshore loading phase 2 in english. After the course the participants should have acquired understanding and skills to be able to handle shuttle tankers safely and efficient in DP mode near offshore installations when loading at various loading systems.
We provide course about CK 409 offshore loading phase 1 - without DP Cap in english. The course is developed according to STCW A-II/1-2, GOMO guidelines, O&G UK regulations, Equinor’s competence requirements WR2394.
We provide simulator course about CK 627 LNG tanker cargo in Haugesund in english. The course is based on IMO model course 1.36 “Liquified natural gas (LNG) tanker cargo and ballast handling simulator”.
We provide course about CK 628 chemical tanker cargo simulator in english. The course is based on IMO model course 1.37 “Chemical Tanker Cargo and ballast handling simulator”. The content of the course is based on IMO model course 1.37 “Chemical tanker cargo and ballast handling simulator”.
We provide course about CK 629 oil tanker cargo in english. The course is based on IMO model course 2.06 Oil Tanker Cargo and ballast handling simulator”. Duration: 30 hours. 1 day E-learning and 3 days cargo simulator.
We provide SC 107 DPO certification exam, shuttle tanker in english. The objective of the examination is to thoroughly test the competence of the candidate in the most important competences for DPOs onboard a shuttle tanker.
We provide course about ST 623 maritime battery systems in english. The course is according to NMA circular NR: RSV 9 - 2022 and based on DNV GL “Handbook for Maritime and Offshore Battery Systems”.
Vi tilbyr grunnleggende sikkerhetsopplæring (IMO 50). Maritime kurs ihht. STCW. Kurset er obligatorisk minstekrav for alle som skal tjenestegjøre ombord i fartøy, uavhengig av stilling.
Vi tilbyr grunnleggende sikkerhetsopplæring oppdatering (IMO 80) - maritime kurs ihht. STCW. Uniko AS er et kurs og kompetansesenter i Nordhordland. Med Sikkerhetssenteret på Fedje og kontoret på Mongstad tilbyr vi både maritime, offshore og landbaserte kurs.
Vi tilbyr NOG GSK grunnleggende sikkerhetskurs. Kurset tar seg nødvendige sikkerhetstiltak offshore og skal forberede personell på situasjoner som kan oppstå. Det legges vekt på forebyggende tiltak som kan hindre skader på mennesker, miljø og utstyr.
Vi tilbyr NOG GSK Grunnleggende sikkerhetskurs - repetisjon. Kurset er godkjent og iht retningslinjer for Norsk Olje og Gass (NOG). Uniko AS er et kurs og kompetansesenter i Nordhordland. Med Sikkerhetssenteret på Fedje og kontoret på Mongstad tilbyr vi både maritime, offshore og landbaserte kurs.
Vi tilbyr kurs i redningsfarkost - offshore kurs godkjent av Norsk Olje og Gass. Uniko AS er et kurs og kompetansesenter i Nordhordland. Med Sikkerhetssenteret på Fedje og kontoret på Mongstad tilbyr vi både maritime, offshore og landbaserte kurs.
Vi tilbyr videregående sikkerhetsopplæring - maritime kurs ihht. STCW. Uniko AS er et kurs og kompetansesenter i Nordhordland. Med Sikkerhetssenteret på Fedje og kontoret på Mongstad tilbyr vi både maritime, offshore og landbaserte kurs.
Vi tilbyr kurs i Compressed Air Emergency Breathing System (CA - EBS). Denne opplæringen dekker kravene opplæring i CA-EBS for personer som skal fly offshore på britisk sektor, i henhold til OPITO standard 5902.
Vi tilbyr grunnleggende sikkerhetskurs offshore repetisjon m/e-læring. Denne opplæringen dekker kravene til oppdatering av grunnleggende sikkerhets- og beredskapskurs for sokkelarbeidende personell som har beredskapsoppgaver i henhold til Offshore Norge sin retningslinje 002.
Vi tilbyr grunnleggende sikkerhetskurs offshore. Denne opplæringen dekker kravene til grunnleggende sikkerhets- og beredskapskurs for sokkelarbeidende personell i henhold til Norsk olje- og gass retningslinje 002.
Vi tilbyr grunnleggende sikkerhetskurs offshore repetisjon. Denne opplæringen dekker kravene til oppdatering av grunnleggende sikkerhets- og beredskapskurs for sokkelarbeidende personell i henhold til Norsk olje- og gass retningslinje 002.
Vi tilbyr grunnleggende sikkerhetskurs offshore repetisjon m/e læring. Denne opplæringen dekker kravene til oppdatering av grunnleggende sikkerhets- og beredskapskurs for sokkelarbeidende personell i henhold til Norsk olje- og gass retningslinje 002.
Vi tilbyr kurs i helikopterevakuering (HUET). Målsettingen er at etter endt kurs skal deltakerne ha tilstrekkelige ferdigheter og kunnskaper til å kunne evakuere fra et nødlandet helikopter som ligger over eller under vann.
Vi tilbyr HLO grunnkurs (OSC1141) på engelsk. Dette kurset er for personell som skal inneha stilling som brannvakt, helivakt eller HLO på skip eller offshoreinnretning. Kurset gjennomføres på 3 dager, e-læring gjennomføres i forkant.
Vi tilbyr HLO repetisjonskurs (OSC1141) på engelsk. Kurset er for personell som skal oppdatere sin opplæring for stilling som brannvakt, helivakt eller HLO på skip eller offshoreinnretning.
Vi tilbyr liten MOB båt grunnkurs (OSE114). Mørkekjøring er en del av kurset, og det påføres kursbeviset om mørkekjøring har blitt gjennomført.
Vi tilbyr liten MOB båt repetisjonskurs (OSE114). Kurset gjennomføres uten nattsøk / mørkekjøring, dette kan tas som eget kurs for de som har behov for det.
Vi tilbyr livbåtfører konvensjonell livbåt grunnkurs (OSE135) for personell som skal tjenestegjøre som livbåtmannskap eller livbåtfører.
Vi tilbyr livbåtfører konvensjonell livbåt repetisjonskurs (OSE 135). Et representativt utvalg av innholdet i livbåtførerkurset tilpasset deltagernes forkunnskaper med stor vekt på praktisk trening og øvelse.
Vi tilbyr kurs i skuldermåling. Dette er påkrevd av britiske luftfartsmyndigheter for personell som skal fly i britisk sektor.