Her finner du kurs over hele landet i estetiske håndverksfag. Herunder sorterer fag som frisør, skomaker, seilmaker, blomsterdekoratør, skredder pluss mye mer. Ikke vær redd for å spørre oss hvis du trenger hjelp til å søke.
Det å velge riktig belysning til et rom kan gjøre en stor forskjell. Som belysningskonsulent vil du hjelpe kunder med å skape vakre hjem med akkurat den stemningen og uttrykket de ønsker.
Er du glad i farger, og liker du tanken på å skape vakre og harmoniske hjem? Da kan det å bli Fargerådgiver være noe for deg. Å bli fargerådgiver kan åpne opp for mange spennende muligheter.
En utdanning til interiørdesigner åpner opp for mange spennende muligheter. Du kan ta oppdrag for private, med innredning av alt fra enkle rom til hele hjem.
Arkitekturens palett - hvilke mekanismer styrer fargevalg i byrommet og hvem er det som bestemmer og tar disse valgene? Dette er et 2 timers online kurs/foredrag med byen Bergen som eksempel.
Vi tilbyr kurs om avanserte paletter, fargesetting og trender i interiør for deg som vil utfordre seg selv! Hvordan skape en palett som er unik, tilpasset og som ikke oppfattet utdatert etter noen år.
Vi tilbyr kurs om byens ansikt - fargesetting i samtidsarkitektur og byutvikling. I dette kurset vil du lære om viktigheten av god fargesetting for arkitektur og nybygg i våre urbane miljøer, samt hvordan fargene bør benyttes og tilpasses basert på materialene som brukes på fasadens elementer.
Vi tilbyr kurs om eksteriør - utvendig fargesetting og fargevalg. Utvendig fargesetting og fargevalg er avgjørende for å skape et varig inntrykk og definere estetikken. Kurset setter fokus på valg av eksteriørfarger, lysets, fasadefarger / staffasje og omgivelsens fargepåvirkning utendørs.
Vi tilbyr kurs om fargene forteller - fargepsykologi. Miljøpsykologer har forsket på fargene vi omgir oss med og funnet at fargevalget er svært viktig. At fargevalget har stor betydning er allment kjent, men også at fargene virker ulikt på ulike personer.
Vi tilbyr onlinekurs om fargene forteller - fargepsykologi. Miljøpsykologer har forsket på fargene vi omgir oss med og funnet at fargevalget er svært viktig. At fargevalget har stor betydning er allment kjent, men også at fargene virker ulikt på ulike personer.
Hvordan påvirkes farge- og materialvalg av tidens verdier og samfunnets bevegelser? Kurset gir en oppdatert og ærlig gjennomgang av trendbildet – sett i sammenheng med de kulturelle og samfunnsmessige endringene som former vår tid, og har formet fortiden.
Vi tilbyr onlinekurs om farger og opplevelser i fokus - retail / styling / utstillingsdesign. For å overleve i et marked med stadig større konkurranse og utfordringer, må fremtidens stylinger og utstillinger ha design, farger og opplevelse i fokus.
Vi tilbyr kurs om fargerådgiver interiør - fargeplanlegging. Et meget nyttig og praktisk kurs for deg som jobber mot kunde, i butikk, mot produsenter og samarbeidspartnere / leverandører eller på annen måte planlegger eller setter sammen fargepaletter.
Vi tilbyr kurs med fordypning i Le Corbusiers fargeklaviatur. Kurset gir en innføring i Le Corbusiers teorier om farge i maleri og arkitektur, og spesielt hvordan han praktiserte disse idéene i arkitekturen. Farge i tid og rom - fargeharmonisering i arkitektur med Le Corbusier som inspirasjon.
Vi tilbyr onlinekurs med fordypning i Le Corbusiers fargeklaviaturer. Kurset gir en innføring i Le Corbusiers teorier om farge i maleri og arkitektur, og spesielt hvordan han praktiserte disse idéene i arkitekturen.
Vi tilbyr fordypningskurs i farger. Kurset er rettet mot alle som jobber profesjonelt med farger og som kanskje har vært i "gamet" noen år, men som ønsker påfyll, inspirasjon, ideer og kunnskap innen fargeplanleggings prosesser, og å treffe en interessant tverrfaglig gruppe med fagpersoner.
Vi tilbyr kurset "Gode interiørgrep til et hjem". Her lærer du om de viktigste prinsippene i fargelæren, og mange enkle grep og triks for hvordan du kan fargesette og innrede ditt eget og kanskje andres hjem.
Vi tilbyr kurset "Gode interiørgrep til et hjem". online. Her lærer du om de viktigste prinsippene i fargelæren, og mange enkle grep og triks for hvordan du kan fargesette og innrede ditt eget og kanskje andres hjem.
Vi tilbyr kurs om historiske farger og stilhistorie. Kurset omhandler fargesetting og tradisjonell maling i den norske byggetradisjonen og i stilhistorien - har de fortsatt relevans i vår tid? På dette kurset ser vi på fargebruk og stilhistorien med spesielt vekt på 1800-tallet og frem til vår tid.
Vi tilbyr kurs om NCS Basis fargesystematikk og fargesammensetning. Kurset tar sikte på å gi grunnleggende innføring i fargesystematikk, NCS-systemets oppbygging og virkemåte. Kurset inneholder både teori og praktiske øvelser som skal gi god trening i å bruke systemet og trening av egen fargeevne.
Vi tilbyr onlinekurs om NCS Basis fargesystematikk og fargesammensetning. Kurset tar sikte på grunnleggende innføring i fargesystematikk, NCS-systemets oppbygging og virkemåte. Kurset inneholder både teori og praktiske øvelser som skal gi god trening i å bruke systemet og trening av egen fargeevne.
Vi tilbyr NCS international colour design workshop på engelsk. Bli med på 5 dagers internasjonalt sommerkurs i Stockholm - kurset som tar deg steget videre i fargenes verden! I den meget intensive uken får du mulighet til å utvikle kreativiteten og selvsikkerheten når du jobber med farger.
Vi tilbyr NCS-kurs "Knekk Koden" som online-undervisning. Kurset vil gi deg innføring i hvordan NCS-systematikk kan hjelpe deg å skape gode fargekombinasjoner og fargeharmonier, som vil være til god nytte i samhandling og kommunikasjon på tvers av bransjer og fagfelt.
Vi tilbyr online kurs/foredrag om planlegging og utvikling av en fargeveileder. Vi vil gå gjennom hvordan man lager en fargeveileder for større byområder. Filipstad bydel i Oslo vil brukes som eksempel.
Vi tilbyr kurs om praktisk fargesetting av historisk interiør og eksteriør. Dette er et praktisk kurs med forelesninger og praktiske oppgaver for å forstå viktigheten av historiske og miljøvennlige malingsvalg og betydningen dette har for sluttresultatet.
Vi tilbyr Masterclass hvor du lærer å lage Chanel jakke mønster etter egne mål og figur. Utgangspunktet er å lære deltakerne å lage jakke (kan også forlenges til kjole) basert på deres mål. Deltakerne vil lære å lage en base (konstruksjon) og lage mønster utifra den for jakke.
På dette kurset vil du lære å lage klassisk erme etter egne mål. Har du deltatt på Masterclass "Lær og lage kjolemønster etter egne mål og figur, lager vi ermer som passer til kjolen din". Det er fullt mulig å delta på erme kurset uten å ha deltatt på våre øvrige kurs.
Vi tilbyr kurs om å lage skjørt og bluseskjorte med basic erme mønster etter egne mål og figur. Her vil du lære å ta korrekte mål av deg selv og bygge opp din egen skjørt konstruksjon basert på dine egne mål.
På dette kurset lærer du å lage buksemønster etter egne mål og figur, i form av en klassisk buksemodell, som kan lages med høyt / lavt / vanlig liv, med smale / vide / bootcut / flared ben.
Utgangspunktet er å lære deltakerne å lage eget kjolemønster basert på deres mål. Man vil lære å lage en base (konstruksjon) og lage mønster utifra den. Kjolemodellen som er valgt ut, er en klassisk prinsessesømskjole med basic ermer, i fast materiale.
Utgangspunktet er å lære deltakerne å lage ytterjakke / kåpe med krage basert på deres mål. Deltakerne vil lære å lage en base (konstruksjon) og lage mønster utifra den for jakke eller kåpe. Metoden er den samme for begge plagg.
Vi tilbyr vevekurs: lag bånd med brikkevev som nettkurs. Tekstilkunstner Anja Sjuls lærer deg å lage flotte bånd med brikkevev. Hun lærer deg å sette opp renning og veve brikkebåndet, skritt for skritt. Med kurset følger også skriftlig informasjon som du kan skrive ut og ha som «lærebok» i ettertid.
Velkommen til kurs med bordvev. Vi skal veve et kjempefint skjerf i ull med en bordveven Monika. Kurset er beregnet på nybegynnere men passer også for deg som har litt erfaring. Med bordvev kan du være kreativ hjemme i din egen stue. Dette er kurset for deg som ønsker skape dine egne ting.
Hvorfor ta frisørutdanning hos oss? Valg av riktig skole kan være avgjørende for din motivasjon, din faglige dyktighet, kreativitet og ikke minst for ditt selvbilde som frisør. Dette vil i stor grad påvirke din yrkeskarriere.
Vår Akademiartist Tonje B. Dahlen gir deg en innføring i raske og tidsbesparende folieteknikker, med fantastisk resultat!
Få inspirasjon og lærdom i fire ulike blonderingsteknikker du kan implementere i din frisørhverdag.
Ønsker du å bli inspirert på fargefronten og lære om block color plassering? I dette digitale kurset jobber vi med smarte og effektfulle plasseringer for å få mye ut av fargen vår på en enkel måte!
Vår Akademiartist Stian Lund Hernes viser deg helblekning på to ulike utgangspunkt!
Adam og Eva Akademiet skreddersyr kurs og trend seminarer i tråd med deres behov. Ta kontakt med oss og vi har muligheten til å finne den beste løsningen som passer for deg og din arbeidsplass.
For deg som er lærling og skal opp til svennebrevet Er du en av de som snart skal opp til svennebrevet? Vi tilbyr forberedende kurs, som gir deg en grundig innføring i de ulike svennebrev disiplinene.
Vi tilbyr kurs i bomullsbunad dame. Søm og montering av Bærum bomullsbunad dame, jente eller gutt etter ferdig klippesett. Søm erfaring er nødvendig. Symaskin lånes på huset eller ta med egen. Gi beskjed om ønske for farge og ca. størrelse ved påmelding.
Vi tilbyr kurs i bunads søm. Søm og montering av Bærum festbunad i ull, eventuelt deler av bunaden, omsøm eller tilbehør. Søm erfaring er nødvendig. Det må påregnes en del hjemmearbeid.
Vi tilbyr kurs i få bunaden ut av skapet! Har bunaden krympet i skapet eller vil du sy om en av besteforeldrenes bunad til konfirmanten? Ta med bunaden du vil jobbe med og symaskin hvis du har. Vi fikser resten på kurset. Meld inn type bunad ved påmelding.
Vi tilbyr kurs i bunads søm. Søm og montering av Bærum mannsbunad i ull, evt. deler av bunaden, omsøm eller tilbehør. Søm-erfaring er nødvendig. En del hjemmearbeid. Det er også mulig å montere andre bunader, ta kontakt med kursleder i forkant av kurset.
Me tilbyr kurs i brikkevev, bunadsband frå Telemark. På kurset vil du lære å lage brikkeband som blir bruka til folkedraktene I Aust-Telemark. Om du er nybyrjar startar du med eit barneband, dersom du har meir erfaring med brikkevev lagar du eit hårband i full lengde.
Me tilbyr kurs i bunadbrodering. Den norske bunaden er no inne på Unesco si liste over immateriell kulturarv og mange har eit yskje om å lage bunad til seg sjølv eller eit familiemedlem.
Me tilbyr kurs i grindband frå Telemark. Du lærer veving av plukkeband i grind med spalter. Typiske døme på plukkeband er band til Telemarksbunaden, her er botnveven i mercerisert bomull med mønstertrådar i ull. Vevmetoden gjev deg stor fridom når det gjeld mønster og motiv.
Vi tilbyr sykurs i Østfoldbunad dame / herre - del 2. Du trenger ikke være medlem for å være med på kurs, men medlemmer får 20% rabatt. Avmeldingsgebyr kr 200,- Tema: Ferdigstillelse av bunad.