Her finner du adferdskurs og dressurkurs for hund. Er du en nybakt hundeeier kan det være lurt å ta et kurs i lydighetstrening slik at hunden din kan fungere som familiehund. Vi gjør oppmerksom på at valpekurs, bronsemerkekurs, klikkertrening og andre hundekurs ligger i egen kategori. Se oversikt over alle hundekurs.
Vi tilbyr apellmerkekurs på videregående nivå. Apellmerkekurset er ett kurs for de som har lyst å prøve seg på Bronsemerke i lydighet eller for de som vil trene inn enda flere grunnferdigheter til hverdagen.
Vi tilbyr gjeterhund test / kurs. En hund i arbeid med gjeting er både fascinerende og spennende, ett rovdyr som samler budskapen til flokklederen sin. Dette blir en helg med mange nye opplevelser, action og lærerikt.
Vi tilbyr kurs i hverdagslydighet. Hverdagslydighetskurs er ett kurs hvor vi setter mer krav til hund og eier, dette er ett kurs rettet mot hverdagsoppdragelse. Du lærer teoretisk lederskapsøvelser, innlæringsmetoder, sosialisering, hundens språk.
Vi tilbyr kurs i hverdagslydighet over 1 helg. Dette er ett intensivkurs hvor en får en innføring i øvelsene sitt, dekk, sitt å bli, dekk å bli, innkalling, gå fint i bånd, innlæringsmetoder, flokktrening, lederskapsøvelser, kontakt. Kurset er lagt opp til en teoretisk del og en praktisk del.
Vi tilbyr kurs i hverdagslydighetskurs del 2. Kurset er ett påbyggingskurs for de som har deltatt på hverdagslydighetskurset. Det er mange som har etterspurt dette kurset, da de føler at en trenger mer trening, når en ferdes ute blant andre.
Vi tilbyr grunnkurs for hunder mellom 6 - 12 mnd. Alle våre øvelser på kurset er plukket ut med tanke på hverdagstrening og familiehunden og vår treningsform er belønningsbasert. Vi har valgt ut øvelser som vi har opplevd som svært egnede for grunnopplæringen av hunden.
Vi tilbyr triksekurs for hund. Triksekurs bidrar til å styrke og bygge et ubrytelig bånd med hunden din og gjøre det mulig for dere begge å ha det gøy sammen! Hundetrikstrening er en fantastisk måte å lære å kommunisere, ha mer moro og bygge et sterkere forhold til hunden din.
Vi tilbyr videregående valpekurs del 2. På kurset jobber vi videre med alle øvelser fra valp /grunnkurs og videre valpekurs del 1. Vi vil jobbe i ulike miljøer og etablerer / generaliserer øvelsene. På kurset etablerer vi hverdagslydigheten og hjelper deg på veien til å få en hund du kan trives med.