Helgekurs Baduanjin Qigong



Kursarrangør: Taiji Nord
Sted: Bodin vgs., Speilsalen - inngang B
          Nordland, Bodø
Kursadresse: Mørkvedtråkket 2, 8020 BODØ (kart)
Type:Åpent kurs / gruppeundervisning
Undervisningstid: Helgekurs februar 2025 (Studentrabatt)
Lørdag 8. februar kl 10.00 -16:00
Søndag 9. februar kl 10:00 - 16:00
Varighet: 12 timer
Pris: 1.750

Baduanjin er en form for medisinsk Qigong, utviklet for å forbedre helsen gjennom bevegelser som virker på organene, leddene og musklene. Rolig, dyp pust og avspenning er grunnleggende for god effekt av bevegelsene.

Baduanjin er en av de vanligste formene for Qigong i Kina, og skal ha vært praktisert nærmest uendret i 1000 år. Daoistisk Qigong har røtter i mer enn 4000 år gammelt kinesisk filosofi, og kan oversettes til «energiarbeid» eller «arbeid med pusten».

Baduanjin består av åtte bevegelser, og kalles i Vesten for «Eight Pieces of Brocade, eller «De åtte brokader» på norsk. Navnet relateres til hvordan de åtte bevegelsene påvirker kroppen og dens energi, med en kvalitet som assosieres med broderier i brokade av ekte silke.

Målgruppe for kurset:
Alle over 16 år