Steinkjer kommunale kulturskole

Kulturskolen skal gjennom uttrykksfag utvikle dei skapande evnene i mennesket. Dette skal skje gjennom at barn, unge og etterkvart alle aldersgrupper får oppleve og uttrykke musikk, visuell kunst, dans/bevegelse og drama/teater. Kulturskolen ønskjer å bygge opp kompetanse som eit kulturpedagogisk senter med støtte- og vegleiingsfunksjonar både til skoleverk og kulturliv. Kulturskolen legg opp til at elevane får trening i å opptre eller syne sine skapande uttrykk på andre måtar gjennom deltaking både i skolens regi og ved ulike slag oppdrag.


Musikalfag

Tilbudet inneholder flere uttrykk sang, dans og teater. Du får undervisning opp mot en større oppsetning i kulturskolen i løpet av året. Tidligere har kulturskolen satt opp bl.a. High school musical, Rockeulven, Rebella hex m.fl.

Sted Dato Varighet Pris
Steinkjer Steinkjer Én gang i uka, 20-40 minutter  

Sirkus

Steinkjer kulturskole har opprettet nytt fag i Sirkus. Lærer er Julie Grønnesby Heir. Sirkus som scenekunst er en tverfaglig kunstform som bygger på et møte mellom ulike kunstuttrykk. Målet for undervisninga er at eleven skal være aktiv deltager i egen og gruppas læringsprosess.

Sted Dato Varighet Pris
Steinkjer Steinkjer Én gang i uka, 20-40 minutter  

Teater

Lek er en viktig læringsform i teater. Både skuespilleren og barnet leker med tid, rom, roller og objekter. Lek er å samhandle og forstå gjennom utfoldelse av kroppen, stemmen, sansene, følelsene og fantasien.

Sted Dato Varighet Pris
Steinkjer Steinkjer Én gang i uka, 20-40 minutter