Langset Maritime AS

Leverandør av maritim kompetanse - • Godkjent utdanningsinstitusjon • Sertifisert og godkjent for å drive sikkerhetsopplæring ved bruk av arbeidsutstyr • Godkjent kontrollforetak av Sjøfartsdirektoratet • Som godkjent utdanningsinstitusjon stilles det strenge krav. Vi legger stor vekt på både teoretisk og praktisk del av vår opplæring. Våre kursinstruktører er godt kvalifisert og har lang yrkeserfaring. • Langset Maritime er underlagt kvalitetsstandarden ISO 9001. Vi har kurslokaler i Molde, men etter avtale holder vi kurs etter kundens ønske og behov. Vi leverer sikkerhetsopplæring på arbeidsutstyr underlagt myndighetskrav. Våre kurstyper: • G11- Stropp og anhuker • G4- Bro og traverskran • Truckfører • G20-Fastmontert hydraulisk kran • Varme Arbeider • FSE «Kompetanseheving for dine ansatte, gir deg og din bedrift, ett skikkelig løft»


FSE - Forskrift om Sikkerhet ved arbeid i og drift av Elektriske

Vi tilbyr FSE - Forskrift om Sikkerhet ved arbeid i og drift av Elektriske kurs. Denne forskriften pålegger elektrofagarbeidere og annet personell som jobber på eller nær elektriske anlegg å gjennomgå FSE-opplæring minimum hver 12 mnd.

Sted Dato Varighet Pris
Flatanger Flatanger 1 dag Ta kontakt kr  

G11 - Stropp og Anhukerkurs

Vi tilbyr G 11 - Stropp og Anhukerkurs. Hovedhensikten med kurset er å gi deg som skal arbeide med løfteredskaper kunnskap om sikkerhet, daglig kontroll og vedlikehold samt kasseringsregler for ulike løfteredskaper. Kurset dekker teori for G11 og er grunnleggende for all kranføreropplæring.

Sted Dato Varighet Pris
Meløy Meløy 2 dager 4.900 kr  

G11 - Stropp og Anhukerkurs

Vi tilbyr G 11 - Stropp og Anhukerkurs. Hovedhensikten med kurset er å gi deg som skal arbeide med løfteredskaper kunnskap om sikkerhet, daglig kontroll og vedlikehold samt kasseringsregler for ulike løfteredskaper. Kurset dekker teori for G11 og er grunnleggende for all kranføreropplæring.

Sted Dato Varighet Pris
Hele landet Hele landet 2 dager 4900 kr  

G4 - Bro- og Traverskran

Vi tilbyr kurs i G4- Bro- og Traverskran. Myndighetene stiller krav til sikkerhetsopplæring av personer som skal føre bro- og traverskran. Kravene omfatter både teoretisk og praktisk opplæring med avsluttende prøver.

Sted Dato Varighet Pris
Molde Molde 2 dager 5.900 kr  

Sikkerhetsopplæring for sjøfolk på mindre skip

Vi tilbyr sikkerhetsopplærings kurs kombinert med e-læring. Kurset består av dagskurs kombinert med e læring totalt 35 undervisningstimer + 1 time avsluttende prøve Teoretisk og praktisk gjennomføring av disse emnene:

Sted Dato Varighet Pris
Molde Molde 1 dag 10800 kr  

Truckførerkurs - under 10 tonn - T1 - T4

Vi tilbyr Truckførerkurs - under 10 tonn - T1 - T4. Hensikten er å gi truck førere en god teoretisk grunnopplæring i sikker bruk av trucker, slik at uhell og ulykker unngås.

Sted Dato Varighet Pris
Molde Molde 2 dager 4 900 kr  
Nærøy / Kolvereid Nærøy / Kolvereid 2 dager 4900 kr  

Varmearbeider

Vi tilbyr Varmearbeider kurs. Forsikringsbransjen i Norge stiller dette kravet: « Alle som utfører varme arbeider i miljøer der det er brannfare, må ha varme arbeider sertifikat» Varme arbeider omfatter bruk av åpen flamme, varmluft-, sveise- og skjæreutstyr, og/eller slipeutstyr.

Sted Dato Varighet Pris
Flatanger Flatanger 1 dager 2.300 kr