I denne kategorien finner du tegnekurs og malekurs for barn. God tegning avhenger mye av talent men først og fremst er det hard jobbing som gjelder og da er greit å starte tidlig.Et barnekurs i tegning kan også hjelpe barn med å utvikle sine kreative evner på andre områder en maling, form og farge. Malekurs for barn tar gjerne for seg de grunnleggende prinsippene innen tegning og maling, Tegning med blyant, kullstift og oljekritt, lys, skygge, perspektiv, fargelære osv. Ta kontakt med oss hvis du vil at vi skal hjelpe deg å finne ett kurs i ditt nærområde.
Vi tilbyr sommerskole - Tegning, Maling & Uteaktiviteter. Oslo Kunstakademi tilbyr noen av de mest kreative og morsomme sommerskolene i Oslo! Nytt år - nye, spennende oppgaver! Påmeld barnet ditt på ett av de mest kreative sommerskolene!
Oslo Kunstakademi tilbyr dette flotte tegnekurs for foreldre /besteforeldre med barn på Sagene Samfunnshus. Her kan du få kvalitetstid sammen med ditt barn og steg for steg skal dere lære å se og å tegne.
Oslo Kunstakademi tilbyr tegnekurs på Sagene Samfunnshus. La deg overraske hvor flotte tegninger barnet ditt kan lage på et av tegnekursene med billedkunstneren Maike Sjåfjell.
Oslo Kunstakademi tilbyr tegnekurs på Bekkestua Bibliotek. La deg overraske hvor flotte tegninger barnet ditt kan lage på et av tegnekursene med billedkunstneren Maike Sjåfjell.
Oslo Kunstakademi tilbyr tegnekurs for barn på Sagene samfunnshus. La deg overraske hvor flotte tegninger barnet ditt kan lage på et av tegnekursene med billedkunstneren Maike Sjåfjell.
På våre kreative mandager får de unge lære forskjellige male- og tegneteknikker. Det blir akryl- og akvarellmaling, tegning med blyant, tusj, blek og kull. Lek med monoprint og collage.
Vi tilbyr male- og tegnekurs for barn mellom 8 - 12 år. På våre kreative fredager får de unge lære forskjellige male- og tegneteknikker, prøve mange andre slags utrykk, som for eksempel å lage skulpturer og stilige animasjonsfilmer.
Atelier 6 arrangerer sommerens kreativ kunst skole for barn mellom 8 - 12 år på Bergeland Bydelssenter. Deltakerne får muligheten til å lage kunstverk i ulike teknikker, realisere noe av sine egne kunstneriske ideer, leke med forskjellige materialer og ha mye moro av alt dette.
Tegne - og malekurs for barn og unge. Å tegne og male utvikler menneskets kreativitet og uttrykksevner! Kurset vil gi elevene et godt fundament for videre læring. Lærer tilrettelegger undervisningen etter kursdeltakernes alder og nivå.
Tegne - og malekurs for unge. Å tegne og male utvikler menneskets kreativitet og uttrykksevner! Kurset vil gi elevene et godt fundament for videre læring. Lærer tilrettelegger undervisningen etter kursdeltakernes alder og nivå.
Velkommen til kurset: Å male med ull. Deltakerne må ha tovet et «lerret» eller et sitteunderlag i forkant av kurset. Det må vi kunne klare å få til sammen. NB!! Unni Ekaas har temamøte hos oss om denne teknikken onsdag 9. april kl. 19-21.
Vil du utvikle din kreativitet og liker du å teikne og male, men også forme i leire eller med papir-mache, då kan visuell kunst vere noko for deg! Vi jobber i grupper med forskjellige teknikkar, med fokus på læring og prosess.
Vi tilbyr nettkurs i tegnekurset: kule fantasifigurer. På dette kurset vil du lære hvordan du går fra strekmann til vakre realistiske figurer. Teknikkene du lærer kan også nyttes på andre fantasifigurer. Kurset passer godt som fellesprosjekt for barn og voksen sammen.
Vi arrangerer barnebursdager på atelieret vårt for barn fra 7 år og oppover. Valgfritt tema. Alle malesaker står klart på stedet. Barna lager bilder som de tar med seg hjem. Mat og drikke eller annen servering etter avtale.
Vi kan arranger kursopplegg og seminar med kunst for barn i barnehager og SFO. Vi syr sammen en kurspakke etter behov, og gjennomfører både teoretiske innføringer og praktiske øvelser sammen med førskolelærere og annet personell.
Vi tilbyr malekurs for skoleklasser og barnehager. Vi kan ta i mot 14 skolebarn på atelieret med assistent eller lærer som følger. Barnehagebarn i alderen 4 - 5 år, 8 - 10 stk. sammen med assistent.
Vi tilbyr tegnekurs for barn og unge. Barn og unge deles i grupper etter alder. Vi jobber med kull og kritt, akvarellfarger, tusj, blyant og pastellkritt.
Vi tilbyr tegnekurs for barn og unge (Vår). Tegnekurs starter etter påske. Gruppene inndeles etter alder. Spennende motivvalg og teknikker. Blyant, tusj, kull og kritt, pastell mm.
Vi tilbyr sommerskole tegne- og malekurs for barn og ungdommer. Vi jobber med områdene komposisjon, skygge, perspektiv, abstrakt, figurative, stilleben, fargelære og collage.
Vi tilbyr tegne og malekurs for barn 7 - 11 år. Vi jobber med områdene komposisjon, skygge, perspektiv, abstrakt, figurative, stilleben, fargelære og collage. Innholdet tilpasses gruppen og den enkelte elev, enten du har tegnet og malt mye, eller er fersk og har lyst til å lære mye nytt.
Vi tilbyr tegne og malekurs for barn og ungdom 11 - 15 år. Vi jobber med områdene komposisjon, skygge, perspektiv, abstrakt, figurative, stilleben, fargelære og collage. Innholdet tilpasses gruppen og den enkelte elev, enten du har tegnet og malt mye, eller er fersk og har lyst til å lære mye nytt.
Vi tilbyr kurs om tegne-male & skulptur for barn i aldersgruppen 10 - 13 år. Undervisningen er spesielt tilpasset hver elev basert på egne ferdigheter, alder og tidligere kunnskaper. På kursene lærer barnet flere kunstteknikker.
Vi tilbyr kurs om tegne-male & skulptur for barn i aldersgruppen 7 - 9 år. Undervisningen er spesielt tilpasset hver elev basert på egne ferdigheter, alder og tidligere kunnskaper. På kursene lærer barnet flere kunstteknikker.