Vi tilbyr tangokurs på litt øvet nivå. Tango er en pardans som oppstod i Buenos Aires rundt år 1900. Dansen foregår i langsom bevegelse og er bygd opp av elementer fra eldre latinamerikanske danser.
Vi tilbyr tangokurs for nybegynnere. Tango er en pardans som oppstod i Buenos Aires rundt år 1900. Dansen foregår i langsom bevegelse og er bygd opp av elementer fra eldre latinamerikanske danser.
DanceSport eller Sportsdans på norsk er det offisielle begrepet for konkurransedans, som inkluderer mange forskjellige stiler og teknikker som de fleste av oss har sett på TV-serier som Skal vi danse og So You Think You Can Dance.
2 - 3 dagers kurs: Fra fredag til søndag eller fra lørdag - søndag eller fredag kveld - lørdag i økter på 2,5 timer per gang. Bestilling av kurs utenfor Oslo- for egen gruppe, skreddersydd.
Vi tilbyr grunnkurs i Tango. I Norge har vi rike og livskraftige folkeformer av tango og gådans, ofte kalt flat tango. Gådans er det de fleste forbinder med slow og fox, men som også blir kalt tråkk, subb eller danse vanlig. Dette er dansen du kan bruke til all musikk når du skal på fest.
Vi tilbyr nybegynnerkurs i argentinsk tango. Har du lyst å lære argentinsk TANGO? 5 klasser med den profesjonelle argentinske tangodanseren Mariano Pignatiello. Argentinsk tango er en pardans fra Buenos Aires, Argentina, kjent for sine vakre, elegante bevegelser.
Trondheim Tangoklubb kjører nybegynnerkurs i tango over 6 uker. Kom og dans!
Fortsettelseskurs for dere som har gått nybegynnerkurs, et tidligere påbyggingskurs, eller kanskje vil friske opp gammel lærdom.