I kategorien personlighetsanalyse finner du kurs og programmer for personlighetstester over hele landet. Ved rekruttering i dagens næringsliv er det vanlig med diverse personlighetsanalyser og tester av jobbsøkere. Slike analyser kan også brukes for å finne en persons styrke, svakheter og interesseområder, som igjen kan hjelpe på å finne den rette karriereveien. NEO-PI-R og DISCUS – DISC er blant mange forskjellige brukte verktøy i slike analyser.
Vi tilbyr E-læringskurs for jobbsøkere. Visste du at kun ca 30% av jobbene annonseres? Lær hvordan du kommer i posisjon til de ca 70% av jobbene som ikke lyses ut. Vi tilbringer mye av livet på jobb. Da er det viktig å ha en jobb og kolleger man trives med.
Visste du at kun ca 30% av jobbene annonseres ? Lær hvordan du kommer i posisjon til de ca 70% av jobbene som ikke lyses ut. Vi tilbringer mye av livet på jobb. Da er det viktig å ha en jobb og kolleger man trives med. Dette kurset støtter deg på vei til jobben du virkelig ønsker deg.
We offer online course: Right jobb: From job seeker to competence seller. Discover methods that´d helped over 11,000 people mastering the art of selling their competence so convincingly that they got the job!
Ønsker du å lære om hvordan mennesker fungerer i organisasjoner og hva god ledelse er? Med et årsstudium i organisasjonspsykologi og ledelse lærer du om psykologiske fenomener på en arbeidsplass, som for eksempel konflikter og motstand mot endring. I tillegg lærer du ulike ledelsesteorier og hvordan
Vi hjelper deg å kapre drømmejobben ved å bistå deg å utforme CV og jobbsøknad. Vi tilbyr intervjutrening til deg som vil bli bedre til å presentere deg selv. Ta kontakt for avtale.
Vi tilbyr karriereveiledning til deg som vil vite hvilken utdanning/jobb passer dine interesser og egenskaper, eller ønsker veiledning for å utvikle din karriere samt ønsker et karriereskifte.
Vi tilbyr sertifisering i persolog personfaktormodell. Det er et foretrukket tilbakemeldingsverktøy for ledere, HR-utvikling og personalkonsulenter i bedrifter, men også for trenere, konsulenter og coacher, som har forstått at individuell atferd har en avgjørende effekt på hvordan mennesker yter.
Dette kurset for jobbsøk etter privatundervisning er rettet mot de som trenger forberedelse til jobbintervjuer eller hjelp med å fullføre en jobbsøknad eller CV. Vi vil hjelpe deg med det du måtte trenge.
Kurset gir deg en grunnleggende innsikt i dine personlige preferanser, altså hva du liker å gjøre når du kan velge fritt. Det fokuserer på deg som person. Du starter med å svare på et spørreskjema basert på Optimas Organisasjonspsykologenes godkjente JTI-analyse (Jungs Type Index).