Det blir stadig mer krav om sertifiseringer og spesialkompetanse ved bruk og behandling av industrimaskiner. Her finner du kurs i bruk stropper og anhuker. Ta kontakt med oss hvis du ikke finner akkurat det kurset du er på jakt etter.
Vi tilbyr krankurs på G2 tårnkran for opplæring av tårnkranførere som skal utføre arbeid innen bygg og anlegg, verftsindustri og annen industri. Opplæringen består av modul 1.1- grunnkunnskap samt teori og praksis innen bruk av de ulike typer tårnkraner.
Vi tilbyr krankurs på G20 fastmontert hydraulisk kran. Kurset gir deltagerne opplæring i sikker bruk av fastmontert hydraulisk kran. Opplæringen gir god innsikt i prinsippene for kraners konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.
Vi tilbyr krankurs på G20 fastmontert hydraulisk kran inkl. G11 for bedrifter. Kurset gir deltagerne grunnopplæring i sikker bruk av løfteredskap og fastmontert hydraulisk kran. Opplæringen gir god innsikt i prinsippene for løfteredskap- og kraners konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.
G4 bro og traverskran. Hensikten med opplæringen er å gi traverskranførere en god teoretisk og praktisk grunnopplæring i sikker bruk av traverskraner, slik at uhell og ulykker i forbindelse med løfteoperasjoner unngås.
G4 bro og traverskran. Hensikten med opplæringen er å gi traverskranførere en god teoretisk grunnopplæring i sikker bruk av traverskraner, slik at uhell og ulykker i forbindelse med løfteoperasjoner unngås.
Vi tilbyr G11 stropp og anhukerkurs for bedrifter. Stropp og anhuking opplæringen inneholder en teoridel og en praksisdel. I en undersøkelse viser det seg at ansatte både i anleggs- og transportbransjen kommer i bruk av stropp-/ signalgiving.
Vi tilbyr G11 stropp og anhukerkurs. Stropp og anhuking opplæringen inneholder en teoridel og en praksisdel. I en undersøkelse viser det seg at ansatte både i anleggs- og transportbransjen kommer i bruk av stropp-/signalgiving.
Vi tilbyr kurs i sikkerhet, ansvar og kontroll - modul 1.1. Kurset kan du bruke i alle sertifiserte kurs og er felles teori for i truckkurs, krankurs, stropp / signalkurs og anleggsmaskinførerkurs.
Vi tilbyr kurs i sikkerhet, ansvar og kontroll - modul 1.1 for bedrifter. Kurset kan du bruke i alle sertifiserte kurs og er felles teori for i truckkurs, krankurs, stropp / signalkurs og anleggsmaskinførerkurs.
Vi tilbyr G11 stroppe og anhukerkurs - modul 0-1.1. Kurset tilfredsstiller kravene til opplæring og gir en dokumentert opplæring med sertifikat eller en sertifisert opplæring med sertifikat. Opplæringen omfatter innføring i og nødvendige sikkerhetstiltak under utførelse av arbeidet.
Godt over 50% av alle arbeidsulykker med kran og løft kan relateres til feil stropping! Hvordan skal jeg anhuke last på en riktig måte? Har jeg lov til å bruke en kjetting hvor jeg ser rust på den? Må jeg sperre av området hvor lasten skal bli løftet?
Riktig bruk av løfteredskap har stor betydning for sikkerheten på arbeidsplassen. Det er anhuker og signalgivers ansvar at lasten blir korrekt og sikkert stroppet og at riktige signaler blir gitt. Feil informasjon og slurv kan få store konsekvenser og føre til alvorlige skader.
Vi tilbyr stroppe og stroppekurs. Dersom du ønsker bedriftsinterne kurs for din bedrift skreddersyr Truck Consult kursene i samarbeid med dere. Truck Consult tilbyr dags-, kvelds- og helgekurs. Truck Consult tilbyr også bedriftstilpassede seminar for etterutdanning, sikkerhet og vedlikehold.
Vi tilbyr G11 stroppe og anhukerkurs - modul 1.1 og 2.3. Kurset er i hovedsak et teorikurs og avsluttes med 2 teoriprøver som må bestås.
Vi tilbyr G11 stroppe- og anhukerkurs. Målsettingen er å gjøre deg som kursdeltaker mer bevisst på hvordan du kan ta i bruk løfteredskaper på en trygg og sikker måte. Samtidig ønsker vi at du skal være trygg og bevisst i ditt daglige arbeid. Du skal kunne håndtere alle farlige utfordringer.
Vi tilbyr komplett kurs G20 fastmontert hydraulisk kran. Hensikten med opplæringen er å gi blivende kranførere en god teoretisk grunnopplæring i sikker bruk av hydrauliske kraner.
Vi tilbyr krankurs på G20 fastmontert hydraulisk kran inkl. stroppe anhukerkurs og modul 1.1 for bedrifter. G20 Fastmontert hydraulisk kran er en felles betegnelse for kraner montert på kai / båter / tog eller andre plattformer som gjør at de havner utenfor de andre kran klassene.
Vi tilbyr online krankurs på G20 fastmontert hydraulisk kran inkl. stroppe anhukerkurs og modul 1.1. G20 Fastmontert hydraulisk kran er en felles betegnelse for kraner montert på kai / båter / tog eller andre plattformer som gjør at de havner utenfor de andre kran klassene.
Vi tilbyr krankurs på G20 fastmontert hydraulisk kran inkl. stroppe anhukerkurs og modul 1.1. G20 Fastmontert hydraulisk kran er en felles betegnelse for kraner montert på kai / båter / tog eller andre plattformer som gjør at de havner utenfor de andre kran klassene.
Vi tilbyr krankurs på G4 traverskran inkl. G11 stroppe og anhuker og modul 1.1. Målsettingen er at etter gjennomgått kurs skal kursdeltakerne ha tilegnet seg grunnleggende kunnskaper og praktiske ferdigheter om sikker bruk av løfteredskap.
Vi tilbyr bedriftsinternt krankurs på G4 traverskran inkl. G11 stroppe og anhuker og modul 1.1. Målsettingen er at etter gjennomgått kurs skal kursdeltakerne ha tilegnet seg grunnleggende kunnskaper og praktiske ferdigheter om sikker bruk av løfteredskap.
Vi tilbyr online krankurs på G4 traverskran inkl. G11 stroppe og anhuker og modul 1.1. Målsettingen er at etter gjennomgått kurs skal kursdeltakerne ha tilegnet seg grunnleggende kunnskaper og praktiske ferdigheter om sikker bruk av løfteredskap.
Vi tilbyr krankurs på G8 lastebilkran inkl. stropp og anhukerkurs og modul 1.1. Hensikten med opplæringen er å gi blivende kranførere en god teoretisk grunnopplæring i sikker bruk av hydrauliske kraner.
Vi tilbyr online krankurs på G8 lastebilkran inkl. stropp og anhukerkurs og modul 1 Hensikten med opplæringen er å gi blivende kranførere en god teoretisk grunnopplæring i sikker bruk av hydrauliske kraner.
Vi tilbyr bedriftsinternt krankurs på G8 lastebilkran inkl. stropp og anhukerkurs og modul 1.1. Hensikten med opplæringen er å gi blivende kranførere en god teoretisk grunnopplæring i sikker bruk av hydrauliske kraner.
Vi tilbyr Komplett kurs G8 lastebil. Hensikten med opplæringen er å gi blivende kranførere en god teoretisk grunnopplæring i sikker bruk av hydrauliske kraner.
Vi tilbyr kurs om anhuker og signalgiver. Hensikten med kurset er å gi anhuker og signalgiver en god sikkerhetsopplæring, grunnleggende kunnskaper og praktiske ferdigheter om sikker bruk av løfteredskap, riktig signalgivning og kommunikasjon med kranfører, slik at ulykker unngås.
Vi tilbyr stroppekurs modul 1 og 2.3. Kurset gir deg grunnleggende ferdigheter og kunnskap for å redusere risikoen for uhell og ulykker ved løfteoperasjoner. Kurset er utviklet for deg som arbeider som stropper, anhuker eller signalgiver, og gir deg riktig forståelse av sikker bruk av løfteutstyr.
Vi tilbyr stroppekurs modul 1 og 2.3 på engelsk. Du får grunnleggende ferdigheter og kunnskap for å redusere risikoen for uhell og ulykker ved løfteoperasjoner. Kurset er for deg som arbeider som stropper, anhuker eller signalgiver, og gir deg riktig forståelse av sikker bruk av løfteutstyr.
Vi tilbyr kurs om støping av sockets. Målsettingen med kurset er er å gi personell en god teoretisk og praktisk grunnopplæring på støping av sockets iht EN-13411-4.