YinYoga - Myk strekk - Dropin



Kursarrangør: Lifetone by Karine Finne
Sted: Yoga Livet hos Under Livet i oppgang A 3. etg. Heis i oppg. B
          Oslo
Kursadresse: Kjelsåsveien 174, 0884 Oslo (kart)
Type:Åpent kurs / gruppeundervisning
Undervisningstid: Gongbad vinter/vår 2024 fredag kveld kl.18:00-19:30 19. Januar, 16. Februar, 15. Mars, 19. April, 24. Mai, 21. Juni.
Pris: 290

Denne klassen gjøre sittende eller liggende med rolige, myke bevegelser for å strekke bindevev og få smidighet i ledd, lengde i muskler og sener, og plass til pusten. Passer for alle. Instruktør går rundt, hjelper deg inn i strekken, gir lett trykk på punkter.

Innhold:
Hovedfokuset er området rundt hofter og korsrygg. Kroppen har lange bindevevslinjer som går fra fot til issen. Disse binevevslinjene er viktig å holde fleksible. Det motvirker skader og smerter. Det gis tid og rom for stille oppmerksomhet innover i kroppen og bevisstheten. Vi har fokus på pust og å skape rom på innsiden som øker bevegeligheten.

Hva er Yin Yoga:
Yin Yoga kjennetegnes av passive øvelser med en lett myk strekk, utført i stillhet og bevisst tilstedeværelse. Hver posisjon holdes i minst 3-5 minutter, hvilket gir oss tid til å roe ned. Yin Yoga er en dyp bindevevsstrekk, en strekk i kroppens fascie, istedenfor musklene. Smertefull fascia/bindevev er et kjent fenomen og mange sliter med ømhet og smerter i denne strukturen.

God effekt oppnås ved å være i enkelte stillinger i en mellomdyp strekk over lengre tid. Hovedfokuset er området rundt hoftene og korsryggen. Kroppene våre har lange bindevevslinjer som går fra fot til issen. Disse bindevevslinjene er viktig å holde smidige. På den måten kan vi motvirke skader og smerter.

Bindevevet er vårt aller største sensoriske organ og lagrer, i følge yogafilosofien, mange fysiske og følelsesmessige spenninger

Når skal du velge Yin Yoga:
Yin Yoga er bra mot kronisk stivhet og smerter i kroppen som hodepine, rygg- og leddsmerter. Om du føler deg trøtt og overstimulert, og har problemer med søvnen med mange tanker som svirrer er også dette en ypperlig praksis. Timene er også perfekt om du har behov for å fylle på med energi eller føler deg stresset og sliter med angstsymptomer.

Om du også trener hardt i annen sport er det faktisk veldig lurt med denne typen bindevevsstrekk. Du får bedre flyt og smidighet i kroppen så du kan yte bedre og motvirke skader i den sporten du utøver. Fint for blant annet fotballspillere, skiløpere og syklister.

Hva kreves av deg:
Dette er ingen prestasjons trening. Du kan bare hvile inn i deg selv og slippe taket i spenningene, puste inn og slippe taket. Du skal ikke sammenligne deg med andre og heller ikke med deg selv. Der du er den ene dagen slik er det. Verken mer eller mindre.

Og slik har vi det. Forskjellig fra dag til dag. Stiv den ene, myk den andre. Smilende den ene dagen, lei oss den andre. Og alt dette er helt ok. Kom å vær deg selv. Gi deg selv pusterom og mulighet til å mykne opp og få mer flyt og smidighet i kropp og sinn.

Det er fint å følg disse timene fast slik at du opprettholder smidigheten og fleksibiliteten. Timene vil også kunne inneholde en lett meditasjon, litt gongavspenning eller massasje med eteriske oljer.

Målgruppe:
Passer for alle

Gratis Parkering:
I oppgang A er det en digital skjerm hvor du kan registrere bilen din så du kan stå gratis

Priser::
Drop-in kr. 290,- per klasse. Betales på Vipps nr: 762537 LIFETONE KARINE FINNE