Her finner du tangokurs for både nybegynnere og viderekomne. Tango har utviklet seg fra slutten av 1800-tallet og starten av 1900-tallet, og dansen oppstod i Argentina og Uruguay. I dag finnes mange forskjellige tango-stiler, men den mest kjente er argentinsk tango.Hvis du ikke finner et tangokurs som passer for deg, kan du ringe oss på 417 65 300 så finner vi det for deg.
Leonel Capitano (Argentinsk bandoneonist) holder et to-timerkus med fokus på musikalitet i dansen. Etter kurset spiller Leonel sammen med Agostin Guerrero til dans.
Lørdag 13. & søndag 14. september holdes begynnerkurs i argentinsk tango på Eiganes skole (gymsalen). På kurset får du lære grunnleggende prinsipper, trinn og figurer for å danse argentinsk tango. Du kan melde deg på alene eller i par.
Helgekurs med Alejandro Beron og Kelly Lettieri fra Buenos Aires
Vi tilbyr practica / kurs på Midjord bydelshus hver onsdag. Disse øvingskveldene består av én times kurs, som oftest med interne instruktører, fulgt av 1,5 times trening med oppfølging av instruktørene.
Maricel besøker oss på vår onsdags-practica 12. november.
Vi tilbyr sosial dans / Milonga på Spor 5 i Stavanger sentrum (eller Stage) de fleste søndager i semesteret. Se kalenderen for detaljer. Vi anbefaler klær som er komfortable å danse i, og har ingen kleskode.