HMS opplæring og kurs innen arbeidsmiljø har etterhvert blitt et omfattende felt. I denne kategorien finner HMS-kurs for alle typer arbeidsmiljøer. I tillegg er det generelle kurs om arbeidsmiljøloven, risikovurdering, tillitsvalgtopplæring, verneombud, sikkerhetsstyring og sikkerhetsledelse. Ta kontakt med oss hvis du ikke finner det du er på jakt etter.
Vi tilbyr kurs i HMS-ledelse basert på ISO 45001. Formålet med kurset er å gi en grunnleggende forståelse for hensikten med et ledelsessystem for HMS. Kurset er basert på ISO 45001 som er en standard for ledelse av arbeidsmiljø og sikkerhet. Kravene i denne standarden vil bli gjennomgått.
Vi tilbyr nettkurs i HMS-ledelse med ISO 45001. Formålet med kurset er å gi en grunnleggende forståelse for hensikten med et ledelsessystem for HMS. Kurset er basert på ISO 45001 som er en standard for ledelse av arbeidsmiljø og sikkerhet. Kravene i denne standarden vil bli gjennomgått.
This Foundation training course is designed to enable participants to gain basic knowledge of the requirements of ISO 31000:2018 standard. ISO 31000:2018 provides generic guidelines for the design, implementation and maintenance of risk management processes throughout an organization.
Bærekraftig drift krever god risikostyring. God risikostyring vil igjen bidra til økt operasjonell suksess. Akvakulturnæringen har utfordringer som må håndteres for å sikre bærekraftig drift. Å kjenne risikoene, og håndtere disse på riktig måte er sentralt.
Vi tilbyr kurs om risiko og risikostyring i ISO standarder. I dette kurset får du innføring i og praktisk erfaring med risikostyring som verktøy for å kunne prioritere ressurser og aktiviteter for å oppnå mål, og reduserer risiko i større og mindre organisasjoner.
Vi tilbyr nettkurs om risiko og risikostyring i ISO standarder. I dette kurset får du innføring i og praktisk erfaring med risikostyring som verktøy for å kunne prioritere ressurser og aktiviteter for å oppnå mål, og reduserer risiko i større og mindre organisasjoner.
Vi tilbyr 40 timers HMS-kurs som nettkurs. I IKAS har vi dyktige instruktører som vil hjelpe deg med tiltak og forebyggende faktorer du bør være bevisst på for å få et bedre miljø på din arbeidsplass.
Vi tilbyr nettbasert HMS-kurs for ledere. Formålet med vårt HMS-kurs for deg som leder er å gi deg innblikk og innføring i de viktigste aspektene i HMS. Det å kunne se hvordan du kunne øke kvaliteten på arbeidsplassen er svært viktig for alle bedrifter.
Vi tilbyr Modul 1 som E-Læring (SAK -sikkerhet, ansvar, konsekvens). Grunnleggende sikkerhetsopplæring for alle som skal gjennomgå sertifisert opplæring på Anleggsmaskin, Truck eller G11 stropp og anhuker kurs. Iht. Forskrift om utførelse av arbeid best.
Vi tilbyr nettkurs om arbeidsmiljølovens permisjonsregler. Dette kurset gir deg full oversikt i arbeidsmiljølovens permisjonsregler, samt hvilke plikter og rettigheter du har som arbeidstaker og arbeidsgiver.
Vi tilbyr kurs om bærekraft og åpenhetsloven - en gratis podcastserie av Sticos. Vi ønsker å gjøre bærekraft håndgripelig. Derfor har vi invitert inn ulike bedrifter i vårt studio som aktivt har tatt tak i bærekraft i egen virksomhet.
Vi tilbyr HMS-kurs for ledere som nettkurs. Har du HMS-kunnskapen som kreves av deg som leder eller mellomleder? Om ikke, gir dette kurset deg en strukturert oversikt over kunnskapen du trenger.
Vi tilbyr HMS-kurs for verneombud som nettkurs. Dette kurset gir deg grunnleggende innføring i de viktigste temaene innenfor verneombudsarbeidet. Kursdeltaker får grunnleggende innføring i de viktigste temaene innenfor verneombudets ansvarsområde.
Vi tilbyr podkurs som omhandler åpenhetsloven. Et podkurs i samarbeid med Etisk Handel Norge som tar for seg åpenhetsloven, hensikten og virkninger for næringsdrivende. Kurset tar for seg bakgrunnen og hensikten med åpenhetsloven, og hvilke virksomheter loven vil få virkning for.
Vi tilbyr nettkurs om risikovurdering av kunder. Kurset gir deg kontroll og den kunnskapen du trenger for å utarbeide og se verdien i en godt utført risikovurdering. Kurset sier noe om hva en risikovurdering er, hvorfor den gjøres og hvilken verdi den kan ha for regnskapsforetaket og dens kunder.
Vi tilbyr nettkurs om åpenhetsloven - innføring i regelverket. I dette kurset vil du få en grundig gjennomgang av kravene i åpenhetsloven, og direkte og indirekte virkninger den har for næringsdrivende.
Vi tilbyr kurs i arbeidsmiljø (Jungs Type Indeks) for bedrifter. Alle menneske har psykologiske preferansar. Å bli kjend med sine eigne preferansar gir nyttig kunnskap inn i samarbeid med andre.
Vi tilbyr e-læringskurs om STCW familariseringsprogram passasjerhåndtering. Dette familiariseringsprogrammet skal ivareta den siste gruppens behov for opplæring og trening i å kunne bistå i håndtering av passasjerer på en god måte i nødsituasjoner.
Vi tilbyr digitalt grunnkurs i verne og miljøarbeid land. Målsettingen er at etter gjennomgått kurs skal deltakerne ha den nødvendige kompetanse arbeidsmiljøloven krever av verneombud, ledere og representanter i AMU, slik at de kan praktisere sine verv på en fullgod måte.
Vi tilbyr grunnkurs i verne og miljøarbeid offshore som e-læring. Målsettingen er at etter gjennomgått kurs skal deltakerne ha den nødvendige kompetanse arbeidsmiljøloven krever av verneombud, ledere og representanter i AMU, slik at de kan praktisere sine verv på en fullgod måte.
Vi tilbyr verneombudskurs for sjø (ASH) som nettbasert opplæring. Målsettingen med kurset er å gi verneombud den opplæring som arbeidsmiljøloven og sjøfartsloven forutsetter, slik at de respektive verv kan utføres på en tilfredsstillende måte.
Vi tilbyr nettkurs i ASH - Arbeidsmiljø, sikkerhet og helse. Kurset gjennomgår emner som møter Sjøfartsdirektoratet sine krav til 40 timers systematisk opplæring i arbeid, sikkerhet og helse for arbeidstakere på norske fartøy.
Vi tilbyr nettkurs i ISM koden sikkerhetsstyring. ISM-koden (International safety management code – A.741(18)) er en internasjonal sikkerhetsstyringsstandard for drift av fartøy (flyttbare installasjoner til sjøs) og hindring av forurensing.
Dette HMS-kurset er rettet spesielt mot ansatte i bygg og anleggsbransjen. Denne bransjen er statistisk sett mer utsatt for skader og alvorlige ulykker enn andre bransjer. Mange av disse ulykkene involverer nyansatte og utenlandske arbeidere.
Dette HMS-kurset oppfyller kravene satt til deg som arbeidsgiver i Arbeidsmiljøloven § 3-5. Som arbeidsgiver er du pålagt å gjennomgå opplæring i helse, miljø og sikkerhet. Plikten til opplæring er personlig og kan ikke delegeres.
Vi tilbyr kurs i HMS-kurs for montering av modulbygg som nettkurs. Dette kurset er et omfattende nettkurs. Nettkurset gir deg en innføring i HMS-regelverket og de lovene og forskriftene som er relevante for deg, og hvordan disse kan etterleves i praksis.
HMS-kurs for utenlandske arbeidstakere er et innføringskurs i HMS-reglene med fokus på de utfordringene som kan oppstå i møtet med norsk arbeidsliv. I HMS-kurset lærer man om reglene som gjelder for arbeid med systematisk helse, miljø og sikkerhet i norske virksomheter.
Dette kurset er for deg som har avtalt kortere opplæringstid for verneombud enn 40 timer. Arbeidstilsynet sier at dersom en virksomhet har mer enn 10 arbeidstakere, skal det velges verneombud.
Innføring i HMS er et innføringskurs i HMS-reglene. I kurset lærer man om reglene som gjelder for arbeid med systematisk helse, miljø og sikkerhet i norske virksomheter. Kurset inneholder også nyttig informasjon om hva man skal gjøre i en nødssituasjon.