Veien til golf-kurs



Kursarrangør: Herdla Golfklubb
Sted: Herdla golfbane
          Hordaland, Askøy
Kursadresse: 5315 Herdla
Type:Åpent kurs / gruppeundervisning
Undervisningstid: Ta kontakt for informasjon
Varighet: 12 timer
Pris: 2.250

Herdla golfklubb tilbyr gjennom hele sesongen nybegynnerkurs til nye golfere. Vi benytter opplegget til Norges Golfforbund for våre kurs. Opplæringen skjer i tilknytning til vår golfbane på Herdla.

Innhold:
Veien til Golf (VTG) erstatter tidligere Grønt Kort kurs, hvor det nå ikke lenger er krav til eksamen i teori og praksis. Kurs inkluderer teori, kursmateriell og instruksjon. Dersom du er interessert i å starte med golf, er VTG super for de aller fleste for å få bedre forståelse for hvordan spillet fungerer, både praktisk og teoretisk. På VTG foregår instruksjonen og læringen i en liten gruppe etter et utarbeidet program. Det sosiale aspektet ved å trene i gruppe har vist seg gang på gang og ha en positiv effekt på treningen. Her får du alt du trenger i en pakkeløsning. Erfarne golfspillere hjelper deg på Veien til Golf kurset.

Målgruppe for kurset:
Alle som vil lære å spille golf

Kursmateriell:
Hvis man ikke melder seg inn i Herdla GK koster kurset kr 1.500,- og inkluderer ellers det samme. Husk at for å kunne spille golf i Norge MÅ man være medlem av en norsk golfklubb. Det er denne klubben som utsteder golfkortet.

Vis flere tilsvarende kurs: