Vi tilbyr spanskkurs i Havanna på Sampere. Skolen Estudio Sampere La Habana ligger i en tre-etasjes bygning i det hyggelige boligområdet La Vibora i Havanna, 15 minutter fra Habana Vieja. Skolen har 6 klasserom, en romslig uteplass, terrasse, spisesal, bibliotek og flere oppholdsrom.
Innhold:
Bygningen har også en leilighet med tre rom, der det er mulig for studenter å bo. Det vennlige og profesjonelle personalet jobber for at studentene skal ha en hyggelig og givende tid i Havanna. De hjelper til med å organisere reiser for studentene sine, svare på praktiske spørsmål og sørger for at de er så komfortable som mulig i det nye og spennende landet.
Når du ankommer skolen får du informasjon om byen og om din innkvartering fra personalet. Estudio Sampere er en kjent spansk språkorganisasjon med skoler på Cuba, i Ecuador og i spanske byer som Alicante, Salamanca og Madrid.
Litt om Málaga:
Cuba er en av Karibias grønneste øyer med høye fjell, vakre blomster og et tropisk klima. Havanna, med sine over 2 millioner innbyggere, er hovedstaden på Cuba og den største byen i Karibien. Havanna er destinasjonen for deg som vil lære spansk i en kulturell og rytmisk storby hvor du er i nærheten av vakker natur, tropisk klima og himmelblått hav. Havanna er også en by for deg som er interessert i historie og arkitektur, da byen vrimler av gamle 50-tallsbiler og kolonihus som vitner om en svunnen tid.
Fritid:
Skolen arrangerer mange aktiviteter for elevene sine, for at man virkelig skal oppleve det genuine Havanna og Cuba. Blant annet kan du delta på ekskursjoner, salsa og zumba-kurs.
Fakta:
• Språknivå: Alle
• Minimumsalder: 18 år
• Leksjoner / uke: 20, 25
• Gruppestørrelse: Max 6
• Lengde på leksjoner: 45 minutter
• Startperioder: Hver uke
• Kurslitteratur: Inngår
• Innkvartering: Delt leilighet, residens, vertsfamilie
• Antall klasserom: 6
• Avstand til by: I sentrum
Skoleinfo:
• Aktivitetsprogram
• Kafeteria
• Snacksautomat
• Internett Wifi
Visum:
Du må selv kontakte den cubanske ambassaden i Norge for å få visum. Du kan delta på kursene med studentvisum. Dette er gyldig i 90 dager og kan forlenges. Skolen vil hjelpe deg med instruksjoner for å gjøre dette.
Målgruppe for kurset:
Alle som ønsker spanskkurs i Havanna på Sampere
Aldersgrense:
• Nedre aldersgrense 18 år