Søkskurs med hund



Kursarrangør: Lundqvist Hundeskole
Sted: Lundqvist Hundeskoles
          Akershus, Rælingen
Kursadresse: Nedre Rælingsveg 423, 2008 Fjerdingby (kart)
Type:Åpent kurs / gruppeundervisning
Undervisningstid: Ta kontakt for informasjon
Varighet: 3 ganger
Pris: 3.650

Vi tilbyr kurs søkskurs med hund. Søk grunnkurs er åpent for alle og et kurs for nybegynnere/ litt øvet. Kurset er 100% belønningsbasert, alle deltakerne må ha litt erfaring med å jobbe på denne måten og være innstilt på at det ikke benyttes noen form for ubehag i treningen.

Innhold:
På grunnkurset jobber vi med personspor og feltsøk. Vi gir deg en god innføring i å lese hund, finsøk/grovsøk (overvær), langlinebruk, klypebruk, apport, markering, arbeidstegn og å lese terreng. Om du skal stille i prøver/konkurranser eller kun ønsker å aktivisere hunden din, så vil dette kurset gi deg verktøyene du trenger.

Søk videregående krever at du har gått på Søk Grunnkurs eller at du har tilsvarende erfaring. Kurset passer for deg som har trent søk fra før noe som har gitt ekvipasjen erfaringer og som kjenner noe til hvilke virkemidler som kan benyttes i ulike situasjoner i søket. Vi tilfører nye utfordringer for ekvipasjen i forhold til sporets lengde, underlag, terrengskifte, alderen på sporet, vind og vær osv. Kurset er 100% belønningsbasert, alle deltakerne må ha litt erfaring med å jobbe på denne måten og være innstilt på at det ikke benyttes noen form for ubehag i treningen.

I tillegg kreves det av hundefører en høyere nøyaktighet i søksarbeidet etter hvert som kursene blir mer avanserte. Ekvipasjene vil bli utfordret på å håndtere ulike forstyrrelser, ulike lengder på sporet og størrelse på felt. Vi kommer til å trene mer på de ulike små momentene som utgjør hele øvelsen, apport- og markeringstrening. Vi jobber stort sett i skogsterreng.

Målgruppe for kurset:
For alle som ønsker at hunden skal søke etter helt bestemte dufter

Vis flere tilsvarende kurs: