Vi tilbyr onlinekurs med resertifisering innen sprinkleranlegg (FG-900). Resertifisering for de som har personellsertifisering i henhold til FG-900 utførelse, prosjektering, kontroll og vedlikehold.
Gjennomføring:
Kiwa tilbyr i forkant av eksamen en kort repetisjon på utvalgte deler av sprinklerstandardene, samt teamene «brannteori» og «brannsikkerhet i bygg. Repetisjon i forkant gjennomføres som videoundervisning og e-læring. Eksamen gjennomføres direkte i etterkant av repetisjon. Eksamensoppstart vil være ca. kl. 13:00. Dersom en kun skal delta på eksamen må en møte opp 30 minutter før eksamenstart.
Praktisk informasjon:
• Repetisjon gjennomføres som videoundervisning og e-læring. Du mottar e-post med informasjon som er nødvendig for å ta i bruk aktuell plattform. Informasjon om tidsplan for eksamensdagen sendes ut i egen e-post i etterkant av påmelding.
Målgruppe for kurset:
Kurset er for personell som har personellsertifisering fra FG som utløper eller har utløpt
Krav til utstyr:
Du må ha egen datamaskin med tilgang til internett for deltagelse på repetisjon før eksamen og for å gjennomføre eksamen. I tillegg må du ha kamera og mikrofon. Kamera og mikrofon må være på under eksamensavviklingen. Under eksamen må det benyttes eksternt webkamera, direkte kamera på laptop som kun viser bilde av kandidat er ikke tillat benyttet under eksaminering.
Kameraet skal vise skjerm, arbeidsområdet og kandidat i samme bilde. Til lyd anbefaler vi at du bruker headset med mikrofon for å få optimal lydkvalitet. Høyttaler og mikrofon på laptop anbefales ikke. Det er viktig at du i god tid før oppstart prøver at utstyr og nettverk fungerer som det skal.
Eksamen / sertifisering:
Eksamen gjennomføres som multiple choice (flervalgsoppgaver), med minst 70 % riktig besvarte oppgaver for å få bestått. Gjennomføring av eksamen foregår digital via en egen eksamensportal. Det er to eksamenstyper (A og B), avhengig av hvilke sertifiseringsområder som skal fornyes. Eksamenstype A dekker kun sertifiseringsområdet utførelse (U).
Eksamenstype B dekker sertifiseringsområdene prosjektering (P) og kontroll (K) samt kombinasjoner av de ulike sertifiseringsområdene. Eksamenstid er henholdsvis 2 og 3 timer på eksamenstype A og B. Oppgavene på eksamen vil være fordelt på følgende tema: Brannteori, lovverk, NS-EN 12845:2015/A1:2019 og NS-EN 16925:2018+NA:2019.