Vi tilbyr online PRINCE2® Foundation sertifiseringskurs og PRINCE2 Practitioner. Bli sertifisert som prosjektleder i PRINCE2®-metodikken. PRINCE2® er en internasjonalt anerkjent sertifisering for effektiv prosjektledelse.
Om kurset:
Her lærer du verdens mest brukte prosjektledelsesmetode - PRINCE2®. Det er en internasjonalt akseptert standard for prosjektledelse, og den beskriver oppskriften på vellykkede prosjekter gjennom prinsipper, prosesser og temaer. Metoden er fleksibel og kan benyttes uavhengig av prosjektets størrelse, kompleksitet, bransje eller virksomhet.
PRINCE2® er en prosjektmodell med faser og beslutningspunkter, prosesser, aktiviteter og krav til beslutningsunderlag, samt temaer som business case, organisering, planlegging, kvalitet, usikkerhet, endringer og fremdrift. PRINCE2® er dermed et godt utgangspunkt for å lykkes med dine prosjekter, og ikke minst for utvikling eller forbedring av prosjektmetodikk i din virksomhet. PRINCE2® metoden er beskrevet i læreboken «Ledelse av vellykkede prosjekter med PRINCE2®», eller «Managing successful projects with PRINCE2®».
Basert på læreboken er det utviklet et sertifiseringsprogram med to graderinger:
• PRINCE2® Foundation
• PRINCE2® Practitioner
PRINCE2® Foundation er for deg som ønsker å få oversikt over hva PRINCE2® er og hva det kan brukes til, og PRINCE2® Practitioner er for deg som ønsker å fordype deg videre i PRINCE2®. Pensum er det samme for begge kursene, men eksamen til PRINCE2® Practitionerer setter større krav til forberedelser og kunnskapsnivå. Kurset gir deg total fleksibilitet, du bestemmer ditt eget studietempo og kan ta eksamen når du er klar.
Kursinnhold:
• Innledning
• Prosjektledelse med PRINCE2
• De syv prinsippene
• Tilpasning og anvendelse av PRINCE2
• Introduksjon til PRINCE2-temaene
• Business case
• Organisasjon
• Kvalitet
• Planer
• Usikkerhet
• Endring
• Fremdrift
• Introduksjon til prosesser
• Oppstart av prosjektet
• Eierstyring av prosjektet
• Initiere et prosjekt
• Kontrollere en fase
• Styre produktleveranser
• Lede en faseovergang
• Avslutte et prosjekt
• Ledelsesproduktene
Slik fungerer det:
Når du har gjennomført bestillingen får du straks en e-post med all den nødvendige informasjon du trenger for å komme i gang. Sertifiseringseksamen gjennomføres online hos PeopleCert, og du vil få tilsendt eksamensvoucher i forbindelse med bestillingen.
Kursleder:
• Dette kurset er levert og kvalitetssikret av Cimple i samarbeid med Confex
Målgruppe for kurset:
Kurset er for alle som jobber i eller med prosjekter:
• Nye eller erfarne Prosjektledere som ønsker å sertifisere seg i PRINCE2 Foundaton og Practitioner
• Nye prosjektledere som ønsker å lære mer om prosjektledelse generelt og spesielt om PRINCE2-metoden
• Erfarne prosjektledere og alle som ønsker å lære om PRINCE2-metoden
Forkunnskaper:
• Du må ha bestått PRINCE2 Foundation eksamen før du kan ta Practitioner eksamen
Eksamen / sertifisering:
Kurset inneholder testeksamener hvor du kan teste om du er klar til å ta eksamen:
1) Foundation eksamen:
• Digitalt i ExamShield på PC eller Mac
• En eksamensvakt vil være tilgjengelig
• Eksamenstype: Multiple choice
• Antall spørsmål: 60
• Krav for å bestå: 55% riktig
• Språk: Norsk eller engelsk
• Varighet: 60 - 75 minutter avhengig av morsmål
• Hjelpemidler: Ingen hjelpemidler tillatt
2) Practitioner eksamen:
• Digitalt i ExamShield på PC eller Mac
• En eksamensvakt vil være tilgjengelig
• Eksamenstype: Casebasert multiple choice
• Antall spørsmål: 68
• Krav for å bestå: 55% riktig
• Språk: Norsk eller engelsk
• Varighet: 2,5 - 3.timer avhengig av morsmål