Nå kan du guide selv! Våre dyktige guider gir dere en kjapp innføring før dere, under oppsyn og sikring, prøver dere på en utvalgt strekning av elva. Dere begynner på rolig vann med instruksjon og råd fra guidene.
Etterhvert blir det mer og mer action! Her blir det garantert mye spenning og moro. Passer godt for utdrikningslag og lukka arrangement. Minimum 6 deltakere.
Sesong: Mai-oktober
Ta en titt på våre turer innen rafting i Sjoa, og velg en som passer for deg. Er du usikker er det bare å sende oss e-post eller ringe, så skal vi finne din tur.
Dette er turen som har gjort rafting populært og kjent i Norge. Normaltur som passer for de fleste, hvor vi rafter ca 16 km på Sjoas midtre del. Turen varierer på ulik vannstand med surfing på høyere vann og mer teknisk rafting på lavere vann. Våre erfarne og hyggelige guider tar dere trygt ned strykene med mye moro og spenning underveis.
Dere får oppleve alle de kjente strykene som Microsurfen, Golfstrømmen, Høystakkene, Sjokoladejuvet, ByeByeBaby og Faukstad-droppet. Midtveis har vi pause med varm gryterett, salat og brød på lunsjplassen vår ved elvebredden. Vi fyrer også opp bål og koker kaffe før vi tar fatt på siste delen av turen. Ved lavere vannstand avslutter vi med ”Vaskemaskinen”. Etterpå blir det varm dusj og kaffe/te og saft i grillhuset på basen. Planet River tar supre bilder fra turen, og det er anledning til å se, og eventuelt kjøpe bildene.
Målgruppe for kurset:
Alle som har lyst.
Aldersgrense: 18 år.
Kursmateriell:
Vi holder alt nødvendig sikkerhetsutstyr.