Innføring i risikovurdering (NS 5814)



Kursarrangør: LØRN AS
Sted: Nettkurs / Nettstudie
Hele landet
Type:Bedriftsinternt / Større grupper
Nettkurs og nettstudie
Undervisningstid: Heldigitalt, kan tas når man vil
Varighet: 6 timer / 12 mnd lisens
Pris: 3.990

Usikkerhet og risiko er faktorer som alle organisasjoner må forholde seg til hver eneste dag.Hvordan kan vi kartlegge, analysere og vurdere risiko, og lage gode tiltak som minsker risiko? I det digitale kurset Risikovurdering fra Advansia og Lørn lærer du hvordan risiko kartlegges, vurderes og hånd

Kurset består av videoforelesninger og podkaster. Kurset er heldigitalt. Kurset passer både for de som ønsker en innføring i teamet, og for de som ønsker en oppdatering av kunnskapen i forholds til NS 5814

Kurset inneholder følgende moduler:

1. Introduksjon
2. Hvorfor, hvordan og hva beskytter vi?
3. Rammer for vurdering
4. Sikkerhetsmål
5. Hvordan setter vi realistiske mål?
6. Farer, trusler og scenario
7. Hvordan beskytte din virksomhet effektivt
8. Sårbarhetsvurdering
9. Sårbarhet, sannsynlighet og konsekvens
10. Sannsynlighetsvurdering
11. Konsekvensvurdering
12. Usikkerhet
13. Utfordringer og beredskap
14. Risikobeskrivelse og evaluering
15. Risikohåndtering


Kursholder er Mathias Johnsen, han er uteksaminert fra St Andrews universitet i Skottland med en mastergrad i Terrorismestudier. Han har hele sitt yrkesliv jobbet med rådgivning og undervisning innen security, samfunnssikkerhet og beredskap i offentlige og private virksomheter og er i tillegg til sin stilling i Advansia lektor ved Høgskolen i Innlandet.

Erfaring med foredrag: Mathias jobbet i en årrekke som kursholder ved Nasjonalt kompetansesenter for sikring av bygg, nå DSB Kurssenteret, og underviser hvert år for hundrevis av studenter ved Høgskolen i Innlandet. Han har også erfaring som konferansier for Sikringskonferansen til Forsvarsbygg, kursholder for Standard Norge og internkursing i egne virksomheter.