Vi tilbyr familiehundkurs - videregående del 2. Dette kurset er det fjerde kurset i kursrekkefølgen. Kurset bygger videre på det dere har lært i løpet av de foregående kursene og fører fram til en avsluttende prøve som viser at hunden din kan oppføre seg som en god samfunnsborger.
Innhold:
Prøven er ingenting å grue seg for! Prøven er lagt inn for at dere som kurselever skal ha noe å strekke dere etter og den er en kvalitetskontroll for oss i Din Beste Venn. Lista er lagt på et nivå som vi mener dere burde mestre etter å ha gjennomgått dette kurset. Nye ting på dette kurset er bl.a avstandskontroll, kunne gå forbi en fristelse uten å ta den, selvkontroll og et nytt triks.
Din Beste Venn er den eneste hundeskolen i Norge som har tillatelse fra den Amerikanske Kennelklubben om bruk av deres ”Canine Good Citizen”-program. (hunden en god samfunnsborger). Vårt videregående kurs 2 for familiehunden bygger, sammen med de andre kursene, på dette programmet og er med på å oppfylle vårt ønske om å hjelpe deg som hundeeier med å gjøre hunden din til en god samfunnsborger.
Målgruppe for kurset
Alle som ønsker familiehundkurs - videregående del 2