FSE instruert personell med førstehjelp - Norsk, engelsk og polsk



Kursarrangør: B7People
Sted: Nettkurs / Nettstudie
Hele landet
Type:Nettkurs og nettstudie
Undervisningstid: Du får tilgang når kurset er betalt!
Pris: 900

Vi tilbyr spillbasertkurs i FSE instruert personell med førstehjelp. Sikkerhetsforskriften stiller krav til at det gis nødvendig årlig opplæring av personell innen FSE (Forskrift om sikkerhet ved arbeid i og drift av elektriske anlegg), og inneholder også en innføring i førstehjelp ved ulykker.

Kurset foregår som spill utviklet av FIDL etter gjeldende lover, forskrifter og standarder. Det er viktig at du i tillegg til teoretisk gjennomgang av førstehjelp får praktisk øvelse i HLR (munn- til munn og hjertekompresjon).

Målgruppe:
For å kunne opprettholde nødvendig drift, kan virksomheten ha behov for å instruere sentrale funksjoner i organisasjonen til å utøve enkle drifts- og vedlikeholdsoppgaver på elektriske anlegg, for eksempel
• Service- og vedlikeholdspersonell
• Drifts-, prosess- og maskinoperatører
• Skiftledere
• Vaktmestre
• Bønder eller driftspersonell i landbruket
• Butikkansatte

Deltakerforutsetninger:
Ingen særskilte forkunnskaper for å delta på kurset.

Læringsmål:
Deltakeren skal være i stand til å redegjøre for opparbeidet kunnskap, anvende arbeidsmetoder og gjenkjenne
• og redegjøre for farer og opptre i samsvar med internkontrollsystemet
• og være i stand til å velge og bruke riktig verneutstyr
• og forstå et strømskadeomfang, ta ansvar, iverksette tiltak, varsle og redegjøre for bevissthet og pust og prosessene med hjerte- og lungeredning og sideleie
• arbeidsinstruks for instruert personell og innse sin rolle ut fra egne kvalifikasjoner
Etter å ha blitt instruert av sakkyndig person, skal deltakeren være i stand til å utøve rollen som instruert person i henhold til instruksen.

Kursinnhold:
• Regelverk
• Internkontroll og organisering
• Ulykker og risikovurdering
• Verne- og sikkerhetsutstyr
• Beredskap og redning
• Førstehjelp

Praktisk informasjon:
Kurset foregår som teoretisk opplæring, og bør kombineres med praktisk opplæring i HLR.
• Teoretisk opplæring fra FIDL: Den teoretiske opplæringen foregår som spill via app på telefon eller nettbrett, og kan også tas på PC og Mac. I tillegg til spillet, vil man ha tilgang til et interaktivt kompendium hvor man har mulighet til å fordype seg ned i teorien. Du har tilgang til kurset i 12 måneder fra bestillingsdato.