Brikkevev og grindvev



Kursarrangør: Sidserk Systue
Sted: lokalene til Bunadskulen AS og Sidserk
          Oslo, Grünerløkka
Kursadresse: Schweigaards gate 34A, 0191 Oslo (kart)
Type:Åpent kurs / gruppeundervisning
Undervisningstid: Kl: 10.00 - 16.00
Varighet: 1 helg
Pris: 3.800
Neste kurs: 15.02.2025 | Vis alle kursdatoer

Dette er teknikken som man bruker når man skal veve feks vippebånd eller belte til beltestakk. I kurset starter vi med å veve et kort vippebånd, men du lærer hvordan du lager eget mønster og vever bredere bånd som feks belter.

Kursholder
Mona Øvregård fra Tverråirosa AS har veving som sitt hovedvirke og har spesialisert seg på vevde bånd til bunad, med teknikkene brikkevev og grindvev.
Mona er en pedagogisk, rolig og oppmuntrende kursholder som gir deg innføring i alt du trenge å vite for å komme i gang med veving av ditt bunadsbånd.
Du trenger ikke å kunne noe om veving før du deltar på dette kurset

Utsyr og materialer
Kurslærer Mona selger materialer og utstyr til dem som trenger det. Full materialpakke koster kr 1.350,-. Om du har noe fra før kan dette trekkes fra. Mona vil kontakte deg før oppstart for å ta bestilling av materialer.

Materialene kommer utenom

Vis flere tilsvarende kurs: